Mihkel Kalja võitis 31.Rosendahl GP, Villu Jõgi oli kolmas.

18.05.2011

15. mail sõideti Soomes, Tampere linnas 31. Rosendahl GP, millel osalesid ka Velo ratturid. Sellele eelneval päeval korraldati aga kriteeriumisõit Killin Kaivio. Kitsal ja kurvilisel rajal demostreeris oma head sõiduoskust Mihkel Kalja. Mihkel kontrollis M-16 vanuseklassi sõitu enamuse võistlusest, pidi aga taktikaheitluses ikkagi soomlastele alla vanduma. Finišis siiski tubli kolmas koht. Korraliku sõidu tegi ka Gregor Põldvere, kes samas vanuseklassis saavutas 8. koha. Pisut sai  Gregor aidata ka Mihklit ja võitis lõpus grupifiniši. Juuniorid sõitsid koos eliitklassi meestega ja selles sõidus osalesid meilt Villu Jõgi ning Mihkel Jüri. Esimeselt ringilt tuli liidrina Villu Jõgi, kes kruvis kohe väga kõrge tempo üles. See maksis talle aga  hiljem kätte ja tal oli väga raske liidrite hulgas püsida. Kindlasti mängis selles oma osa ka paar päeva varem kummipurunemise tõttu toimunud kukkumine. Korralikult ei saanud sel päeval ennast liikuma ka Mihkel Jüri ja see võistlus kujuneski soojenduseks Rosendahl GP-le.  Rosendahl GP sõideti 3,4 km.-sel ringil, millest pool ringi tõusu ja tõusumeetreid kokku 58. M-16 vanuseklass startis koos Kilpa vanuseklassiga ja see tegi sõidu küll väga raskeks. Ometi tegi Mihkel Kalja taktikaliselt väga hea sõidu ja võitis finišis kindlalt soomlasest peafavoriidi Marko Niemi ees. Gregor Põldvere võistluse lõpuni peagrupi tempos kahjuks püsida ei suutnud, sest raske tõus tegi oma töö. M-16 vanuseklass pidi seda ringi läbima 10 korda. Eliidi ja M-18 vanuseklassi 20 ringilises sõidus kruviti tempo kohe alguses üles ja kerget võitu kellelgi loota polnud. Kohe sõidu algusfaasis põgenes grupist selle sõidu möödunudaastane võitja Jarmo Rissanen koos kahe kaaslasega. See näis teistele sõitjatele sobivat ja kõik äraminekukatsed püüti kinni. Meie poisid püsisid kenasti grupis ja üritasid ka ära sõita. See neil siiski ei õnnestunud ja tuli loota grupifinišile. Kahjuks oli Mihkel Jüri ennast sõidu jooksul liialt kulutanud ja grupifinišis kaasa rääkiida ei saanud. Väga raske oli sõit ka M-18 vanuseklassi poistele, kellest peagrupis lõpetas vaid 2 juuniori. Villu Jõgi lõpetas peagrupist 30 sekundit hiljem ja oli kolmas juunior. Raske sõit oli Velo poistele kindlasti heaks kogemuseks edaspidiseks.