Tea Lang võitis Tartu MV krossis

03.10.2011

1.oktoobril korraldas Velo klubi Tartu lahtised meistrivõistlused jalgrattakrossis. Osavõtjaid oli eelülesandmise põhjal rekordiliselt 178. Valitses kena päikesepaisteline ilm ja kell 12.00 anti start kõige noorematele sõitjatele.

Meie poistest oli selles sõidus Paul Parts. Rajameister Mihkel Jüri oli väiksematele poistele küll pisut lihtsama raja valinud, aga sellegipoolest oli sõit neile päris raske. Sõidu võitis Karl-Brent Premet Pärnu Kalevi Jalgrattaklubist. Paul Parts saavutas selles sõidus 9. koha. Samas sõidus startinud N-12 vanuseklassi tüdrukutest võitis Merili Sirvel Rakke jalgrattaklubist. Kersti-Johanna Ojasild Velost saavutas 6. koha.

Üks osavõturohkemaid sõite oli M-14 vanuseklassil, kus stardijoonel seisis 33 poissi. Rada oli küll piisavalt raske aga sellegipoolest oli selles sõidus ainult 3 katkestajat. Toreda sõidu tegi Roger Jurman, kes püsis kuni lõpuni parimate hulgas ja saavutas 5. koha. Jürgen Guldager Ernits lõpetas sama sõidu 14. kohaga, Kristo Kukrus oli 15.

M-14 poistega samas sõidus startisid ka Seenior 3 vanuseklassi sõitjad. Selles klassis võidutses Aimur Uuk Hawaii Expressi võistkonnast, Nikolai Fjodorov oli 2. ja oma esimest sügiskrossi sõitnud Peeter Parmask 3.

M-16 vanuseklassi sõidus tegi parima stardi Mihkel Kalja, kes avaringilt tuli esimesena. Sõidu lõpuks ta aga pisut väsis ja pidi mitu konkurenti endast mööda laskma. Parimaks selles sõidus oli Vahur Vahtra Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Mihkel saavutas siiski tubli 5. koha. Visa võitlejahinge näitas selles sõidus Gregor Põldvere, kes saavutas lõpuks 15. koha.

Meeste ja naiste eliidi sõidus tuli läbida 10 raskema raskusastmega ringi. Selle sõidu tegi põnevaks Caspar Austa ja Alo Jakini duell, mis kestis kuni lõpumeetriteni. Võit läks sel korral Austale Jakini ees. Naiste arvestuses sai aga mäekõrguse võidu Tea Lang, kes edestas Terje Mitti Cosmose spordiklubist.

Klubi aktiivsed liikmed olid taas tasemel ja võistlus õnnestus igati. Kiidusõnu tuli ka osavõtjate poolt.