BMX krossi talvine võistlus.

30.11.2011

Laupäeval toimus meie uues sisehallis selle talve esimene BMX krossivõistlus, mis oli peaprooviks detsembris algavatele BMX krossi talvistele karikavõistlustele. Alustati ajasõitudega ja ettearvatult näitas parimat aega Veiko Tammiste. Tema parim aeg aeg oli 15,58. Iga võistleja sai ajasõitudes teha kokku kaks sõitu. Esimesel katsel ebaõnnestunud Gregor Sprengk näitas teises sõidus väga head minekut ja kaotus Veikole oli vaid 38 sajandikku. Need olid ka päeva parimad tulemused ajasõitudes.

Ajasõitude põhjal paigutati võistlejad 1/2 finaalidesse ja seal tuli mees-mehe võistluses oma paremus maksma panna. Korraga sai rajale kolm võistlejat ja võitjad läksid edasi finaali. P6 vanuseklassis oli võidukas Rasmus Kiss, Lukas Lausingu ja Jaan-Robert Reimani ees. Kõige osavõturohkem oli vanuseklass P10. Selles vanuseklassis võidutses Mihkel Tiks, kellele järgnesid Uko Zettur, Karl Lausing, Jaan Kupri ja Gregon Raud. P14 vanuseklassi valitses kindlalt Gregor Sprengk, kellele järgnesid Ardo Oks ja Morten Adelman. Tüdrukute võistlusel osutus parimaks seni maanteeratturina ilma teinud Kersti-Johanna Ojasild. Ta edestas mõlemas sõidus endast kaks aastat vanemat Ketlin Tekkelit ja saavutas oma vanuseklassi kindla võidu. Kuna vanemaid võistlejaid Veiko Tammistele konkurentsi osutamas polnud, jäigi Veikole ka võit omas vanuseklassis ja parima aja sõitnud võistleja tiitel.

17. detsembril toimub samas BMX krossi talviste karikavõistluste I etapp. Osalema on kutsutud ka Läti ja Soome ratturid, mis peaks kindlasti võistlusele värvi andma. Kogu karikasari koosneb neljast etapist, millest arvesse läheb kolm paremat. Loodame, et tuleb põnev võistlus.

Tagasi nimekirja