Hooaeg 2011

02.12.2011

Lõppes jalgrattahooaeg 2011, mis tõi Velo klubile nii rõõmu, kui kurvastust. Sportlikus mõttes võib hooajaga rahule jääda, sest reitingutabelis asetseb Velo 57 klubi hulgas kõrgel 7. kohal. Säravaimaks tulemuseks sel aastal oli ilmselt noorukese Mihkel Kalja (pildil keskel) võit Stockmanni

kriteeriumil. Oma vanuseklassides näitasid häid tulemusi veel mitmed meie klubi ratturid ja 29 korral tunnistati sel hooajal Velo rattur oma vanuseklassi võitjaks. Enim võite oma vanuseklassis teenisid Kersti Johanna Ojasild, Marko Vilipson, Tea Lang ja Heleriin Pirson. Edukaimaks osutus aga Raul Arula, kes selle hooaja kokkuvõttes oli EJL reitingutabelis oma vanuseklassis aasta parim. Nii Eesti Meistrivõistlustel, Eesti Karikavõistlustel, kui muudel Eesti Jalgratturite Liidu kalendrivõistlusel seisid meie ratturid kokku autasustamispoodiumil 101 korral.

Noorteklubidest platseerus Velo 20 noorteklubi hulgas 9.-ndale kohale. Väga säravat tulemust sel aastal ei tulnud, küll aga näitasid noored nii füüsilist, kui taktikalist arengut ja see annab lootust järgnevateks aastateks. Selle tunnistuseks on näiteks Urumarja Velotuuril meeskondlikult saavutatud 4.koht 20 võistkonna hulgas ja Roger Jurmani indivituaalne 10.koht. Sel hooajal pidid meie ratturid kogema mitmel korral ka sportlikku ebaõnne. Kukkumised, kummi purunemised otsustasid tihti sõidu saatuse ise ära. Näiteks saabus Risto Raid selle aasta Eesti Meistrivõistlustele suurte lootustega. Grupisõidu otsustavas faasis nurjas aga kummi purunemine tema medalilootused ja ta pidi leppima vaid 7. kohaga. Eraldistardiga sõidus saavutas Risto 9. koha.

Maanteegrupis sõitis meil sel aastal kokku 20 litsenseeritud sportlast, seeniore oli litsentsiga 27. Kokku on seeniore aga 47, lisaks veel 39 BMX ratturit. Üheks selle aasta suuremaks kordaminekuks võibki lugeda BMX sisehalli valmimist augustis. Hall on saanud noorte hulgas väga populaarseks ja huvilisi tuleb järjest juurde. Lisaks kasutavad ka maanteeratturid BMX halli oma talveperioodi treeninguteks.

Spordiklubi Velo korraldas sel aastal traditsioonilised mitmepäevasõidud 17.Tartu Velo Tuur ja 37. Tartu Noortetuur. Võistlused said taas kiitvaid hinnanguid nii osavõtjatelt, kui kohtunikekogult. Osavõtjate arv on aasta- aastalt samuti kasvanud ja võistlused on endiselt populaarsed. Meie klubi korraldas sel aastal ka Tartu Linna Meistrivõistlused krossis, mis samuti õnnestus suurepäraselt. Võistlused said teoks tänu klubiliikmete aktiivsele kaasalöömisele ja on muutunud juba meie klubi visiitkaardiks.

Kokkuvõtteks võib selle hooajaga rahule jääda, sest klubi liikmed osalesid pea kõigil EJL kalendrivõistlustel ja olid pildis kogu hooaja vältel. Klubi on pikkade traditsioonidega ja seoses uue BMX halli avamisega oleme jälle üks innovaatilisemaid rattaklubisid Eestis.