Esimesed BMX talvised karikavõistlused Tartus.

21.12.2011

 

 

Laupäeval toimus Tartus esimene BMX talviste karikavõistluste etapp. Osalesid parimad Eesti BMX ratturid, kellele osutasid konkurentsi ka lätlased.

Alustati ajasõitudega, kus iga võistleja sai sõita kaks sõitu. Kirja läks igal sõitjal parim aeg ja selle alusel koostati finaalide koosseisud. Päeva parima aja sõitis välja Veiko Tammiste 14,66 (pildil vasakul), teise aja Renars Auga Lätist 15,62 ja kolmanda Edvards Baltris samuti Lätist 15,65.

Finaalides enam aega ei arvestatud, sest tähtis oli võita vastast mees - mehe võitluses. Sõitjad paigutati kahe või kolmekesi sõitudesse ja võistlus võis alata. Kõige suurem oli konkurents 13 - 14 aastaste poiste hulgas. Selles vanuseklassis sõitis parima aja eelsõitudes välja küll lätlane Renars Auga, pidi aga finaalis tunnistama kaasmaalase Edvards Baltrise paremust. Kolmandaks selles vanuseklassis tuli Ardo Oks Tartu Velost. Kõige nooremas vanuseklassis, poisid kuni 6 aastat, osutus parimaks Mattias Pärn Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Tema sõitis välja eelsõitudes ka oma vanuseklassi parima aja 19,45. Teise koha võitis veel 5 aastane Rasmus Kiss Tartu Velost ja kolmas oli samas vanuses Jaan Robert Reiman samuti Velost. Kuni 8 aastastest poistest oli ülekaalukas võitja Andren Kaju Velost, kes sõitis välja ka oma vanuseklassi päeva parima aja 17,27. Teise koha sai Madis Mihkels TÜSK ja kolmanda Grgon Henrik Raud Velost. Kuni 10 aastaste poiste hulgas läks võit lätlasele Janis Krasnovsile, temalt ka vanuseklassi parim aeg 16,85. Teiseks tuli selles vanuseklassis Karl Lausing Velost ja kolmas oli Andres Ohu samuti Velost. Kuni 12 aastaste poiste hulgas võidutses Lätist pärit Niks Budzinskis, kellelt ka vanuseklassi parim aeg 17,99. Talle järgnesid Paul Parts TÜSK ja Joonatan Ojasild Velost. Kuni 16 aastastest poistest oli esikolmik Silver Mäoma, Joonas Arvi ja Kaarel Redi kõik TÜSK. Parim aeg selles vanuseklassis oli samuti Silver Mäomaal 18,79. Tüdrukute klassis kuni 16 aastat osutus parimaks TÜSK esindaja Sirje Lepik. Talle osutas tugevat konkurentsi veel 12 aastane Velo rattur Kersti Johanna Ojasild. Finaalis pidi nooruke rattur küll alla vanduma, näitas oma sisu aga ajasõidus, kus sai ülekaalukalt parima tulemuse 17,49. Kuni 16 aastastest tüdrukutest said teise tulemuse Ketlin Tekkel ja kolmanda Anne Liise Ziugov mõlemad Velost. Cruiserite klassis jäi paremuse selgitamine Velo ratturite hooleks ja selles võistlusklassis sai kindla võidu Veiko Tammiste Olavi Mändre ees.

Tagasi nimekirja