BMX krossi Talviste Karikavõistluste 2. etapp.

16.01.2012

Laupäeval toimus Tartu BMX hallis Talviste Karikavõistluste 2. etapp. Osavõtjate arv, võrreldes esimese etapiga, oli suurenenud. Kuigi Soome BMX ratturid jäid seegi kord tulemata, oli võistlus ometi tuline. Enim võite viisid ettearvatult kaasa lätlased, võidurõõmu said tunda siiski ka korraldajad.

Esimeses sõidus olid vastamisi Cruiser klassi ratturid. Velot esindas selles klassis Olavi Mändre (ülemisel pildil), kes ise on Velos selle ala arendaja ja juhendab ka treeningrühma. Esimeses sõidus pidi ta küll alla vanduma tuntud downhilli ratturile Magnus Maramaale, näitas aga oma sisu         järgmistes sõitudes ja pälvis selles  võistlusklassis võidu.

G11-12 vanuseklassi tüdrukutest näitas esimesel etapil väga head minekut Kersti Johanna

Ojasild Velost, kes andis tõsise lahingu ka endast mitu aastat vanematele sõitjatele. Sellel etapil oli lätlastel välja panna aga sama vanuseklassi tüdruk ja Johanna sai võrrelda ennast kogenud Läti ratturiga. Tasemevahe polnud küll suur, aga siiski kuulus kindel võit lätlasele, Lelde Šumale.

G15-16 vanuseklassis oli konkurents tihe. Poolfinaalides olid võidukad Sirje Lepik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ja Ketlin Tekkel Velost. Finaalis oli kindlam Lepik ja pälvis selle klassi võidu. Teine koht Tekkelile ja kolmas oli Mae Lang samuti TÜASK-ist. Osales ka tuntud downhilli rattur Triinu Laurits. Kuna aga tema vanuseklassis rohkem võistlejaid polnud, pidi ta piirduma vaid ajasõitudega.

Kõige nooremate poiste konkurentsis, B6 vanuseklassis, ei saanud keegi Rasmus Kissi (keskmine pilt) vastu. Ajasõidus selle vanuseklassi parimat aega näidanud poiss oli ka finaalis parim. Teise koha sai selles klassis Mattias Pärn, mõlemad Velost.

Ajasõitudes ebaõnnestunud Adren Kaju (alumisel pildil) oli B7-8 vanuseklassis kindel favoriit. Tagasihoidlik tulemus ajasõitudes ei takistanud Andrenil siiski finaali jõudmist, kus ta teistele ka oma üleolekut näitas. Teise koha selles vanuseklassis saavutas Küllo Vask ja kolmas oli Madis Mihkels, mõlemad TÜSK-ist.

Vanuseklassis B9-10 olid kohal ka lätlased ja selles vanuseklassis oli konkurents kõige tihedam.Ajasõitudes näitas parimat aega Janis Krasnovs, kes oli võidukas ka finaalis ja pälvis esikoha. Teise koha sai tema kaasmaalane Niks Verebs ja kolmas oli Egert Moora Velost.

B11-12 vanuseklassis võidutses taas Läti rattur Niks Budzinskis. Ajasõitudes parimat selle vanuseklassi aega näidanud Paul Parts pidi finaalis teise kohaga leppima. Parts esindab TÜASK võistkonda. Kolmas oli selles vanuseklassis Joonatan Ojasild Velost.

B13-14 vanuseklassis said kaksikvõidu Läti ratturid Edvards Baltris ja Renars Auga. Baltris näitas ka ajasõitudes oma vanuseklassi parimat aega. Kolmandaks jäeti Ardo Oks Velost.

Kõige tulisem lahing peeti 17+ vanuseklassis. Kogenud ratturid, Veiko Tammiste ja Caspar Austa demonstreerisid noortele, kui kiiresti on võimalik sisehallis sõita. Vaatemängulise võistluse võitis Caspar Austa, Veiko Tammiste oli jälle ajasõitudes kiireim.