Toimus Tartu BMX krossi Talviste Karikavõistluste III etapp.

13.02.2012

Sel laupäeval sai Tartus teoks BMX krossi Talviste Karikavõistluste III etapp. Osalejaid oli rekordarv ja võistlus kujunes tuliseks. Osavõtjate nimekirja kaunistas seekord selline BMX-i äss, nagu Kripstaps Ozolins Lätist. Eliitklassis polnudki talle vastast ja ta saavutas finaalis kindla esikoha. Pingelisem oli võistlus teisele kohale, kus Caspar Austa (TÜSK) kimbutas teist Läti eliitklassi sõitjat, Emils Paudersit , kuni finišijooneni. Teine koht siiski Paudersile ja Caspar Austa saavutas väga tubli sõiduga kolmanda koha.

Kõige nooremate poiste hulgas, B6 vanuseklassis, valitses kogu võistlust Rasmus Kiss (pildil). Ta saavutas finaalis kindla võidu Mattias Pärna ja Jaan Robert Reimani ees (kõik Velo).

Sama ülekaalukas oli Andren Kaju (Velo) võit B7-8 vanuseklassis. Teine koht selles vanuseklassis oli Arti Ladva (Velo), kolmas Madis Mihkels (TÜSK) päralt.

Kõige arvukamaks osutus B9-10 vanuseklassi sõit poistele. Siin näitasid oma taset Läti ratturid, kes saavutasid kaksikvõidu. Võitjaks osutus Janis Krasnovs Niks Verebsi ees. Parima eestlasena oli Jaan Kupri (VELO) kolmas.

Tüdrukute G11-12 vanuseklassis näitas oma häid sõitjaoskusi Kersti Johanna Ojasild (VELO). Teise kohaga pidi leppima Kärt Lang (TÜSK).

Tüdrukute G15-16 vanuseklassis valitses jällegi Sirje Lepik (TÜSK) Ketlin Tekkeli (VELO) ees.

G17+ vanuseklassis osutus võitjaks Triinu Laurits (FREEDOWN). Teise kohaga selles vanuseklassis pidi leppima Tea Lang (VELO).

Poiste B11-12 vanuseklassis pidime taas tunnistama lõunanaabrite paremust. Niks Budzinskis saavutas seal ülekaaluka võidu Joonas Arvi (TÜSK) ja Joonatan Ojasilla (VELO) ees.

B13-14 vanuseklassis näitas taas parimat taset Läti võidusõitja Edvards Baltris. Tene selles vanuseklassis oli Siim Lepik ja kolmas Georg Kõivumägi (mõl. TÜSK).

Üks pingelisemaid võistlusi toimus Cruiserite (24" rattad) klassis. Võitjas küll kahtlust polnud, sest Magnus Maramaa (FREEDOWN) oli oma ratta väga kiirest jooksma saanud ja selleks etapiks väga korralikult valmistunud. Tõsine heitlus käis 2.-3. koha peale. Lätlane, Janis Treimanis, viigistas teises finaalsõidus Olavi Mändrega (VELO) seisu ja nende vahel peeti ka kolmas finaalsõit. Kodupubliku rõõmuks jäi teine koht siiski korraldajate esindajale.

Karikavõistluste edukaimaks osutusid Läti klubide esindajad, kes saavutasid võidu neljas vanuseklassis. Velo ratturid olid parimad kolmes ja Freedown klubi esindajad kahes vanuseklassis. Rõõmustav on see, et sellel etapil osalesid ka noored ratturid Tallinna Nõmme Rattaklubist. Seekord nappis neil veel oskusi, aga poisid on tublid harjutajad ja ilmselt kuuleme neist tulevikus ka BMX radadel.

TULEMUSED