BMX krossi Talvised Karikavõistlused said lõpplahenduse sel laupäeval.

19.03.2012

Laupäeval toimus BMX krossi Talviste Karikavõistluste viimane etapp, millega tõmmati joon alla läbi kogu talve kestnud võistlusele. Kohal olid selle ala Eesti parimad ratturid, kellele osutasid tugevat konkurentsi nende Läti eakaaslased.

Alustati ajasõitudega ja selles sõitis päeva parima tulemuse välja Cruiser klassi rattur Magnus Maramaa, saades ajaks 14,92. Lätlased olid toonud seekord võistlustele oma tippratturi naiste eliitklassis Sandra Aleksejeva. Tema näitas ka oma kõrget taset, saades kirja päeva teise tulemuse 15,21. Kolmas aeg ajasõitudes 15,26 kuulus meeste eliitklassi ratturile, Paul Raidile Freedown rattaklubist.

Kõige nooremate poiste, B6 vanuseklassi ratturite hulgas oli omaette klassist Rasmus Kiss Velo klubist. Ta sai ajasõitudes oma klassi parimaks tulemuseks 19,35. Finaalis edestas Rasmus oma klubikaaslast Jaan Robert Reimanit, kes pidi leppima teise kohaga.

B7-8 vanuseklassi poiste sõit tegi samuti rõõmu korraldajatel, sest seda vanuseklassi valitses Velo rattur Andren Kaju. Andren sõitis välja oma vanuseklassi parima tulemuse 17,36 ajasõidus ja valitses ka finaali. Finaalis saavutas teise koha Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi rattur Madis Mihkels, kolmas oli Arti Ladva Velost.

B9-10 vanuseklassi valitsesid lätlased. Ajasõidus sai selles vanuseklassis parima tulemuse Janis Krasnovs 16,30. Tema oli parim ka finaalis, edestades oma kaasmaalast Martinš Melkist. Kolmas koht kuulus Velo ratturile Uko Zetturile.

B11-12 vanuseklassis oli kõik eelnevad etapid võitnud lätlane Niks Budzinskis. Seekord üllatas teda aga TÜSK-i rattur Paul Parts, kes sai ajasõidus parimana tulemuseks 17,18 ja oli võidukas ka finaalis. Teine koht lätlasele Niks Budzinskisele ja kolmas Velo ratturile Joonatan Ojasillale.

G11-12 tüdrukute konkurentsis näitas head võistlejanärvi Kersti Johanna Ojasild Velost. Ajasõidus sai küll parima tulemuse 16,33 Lelde Šuma Lätst, finaalis pidi lätlane aga tunnistama Velo ratturi paremust. Võit selles vanuseklassis siis Kerti Johanna Ojasillale.

B13-14 vanuseklassis oli kõik kolm eelnevat etappi võitnud lätlane Edvards Baltris. Kahjuks oli Edvards enne viimast etappi kodus oma käe murdnud ja pidi võistlust raja kõrvalt jälgima. See andis võimaluse särada teisel Läti ratturil Renars Augal. Renars oligi parim ajasõidus, ajaga 15,41 ja ka finaalis TÜSK-i ratturi Siim Lepiku ees. Kolmandaks tuli selles vanuseklassis Ardo Oks Velost.

G15-16 vanuseklassi tüdrukutest oli sellel etapil võidukas Ketlin Tekkel Velost. Seni võitmatuna püsinud TÜSK-i rattur Sirje Lepik oli parim küll oma vanuseklassi ajasõidus, ajaga 17,77, pidi aga selle etapi finaalis Velo ratturi järel teise kohaga leppima.

B17+ vanuseklassis jäi osavõtt sellel etapil kesiseks, sest eliitratturid on juba treenimas kaugel ja soojemates oludes. Ometi tegi hea ajasõidu downhilli taustaga Freedown rattaklubi liige Paul Raid. Ta sai ajasõidus tubli tulemuse 15,26 ja edestas ka finaalis kindlalt oma konkurenti Ivo Taavelit.

G17+ vanuseklass osutus sellel võistlusel eriti kõrgetasemeliseks. Juba ajasõidus näitas lätlanna, Sandra Aleksejeva, et pole tulnud siia nalja tegema. Aeg 15,21 räägib juba ise enda eest. Nauditav oli tema sõitu jälgida ja ega ta erilist lootust ka meie ratturitele ei andnud. Võit siis selles vanuseklassis Sandra Aleksejevale Triinu Lauritsa ja Tea Langi ees. Triinu Laurits esindab Freedown rattaklubi ja Tea Lang Tartu Velot.

Cruiseritel otsustas viimane etapp kogu karikasarja võitja. Seni olid Magnus Maramaa Freedown rattaklubist ja Olavi Mändre Velost tasavägiseid heitlusi pidanud igal etapil. Ka sellel etapil tõotas tasavägine sõit tulla, kuna esimeses ajasõidus lahutas neid vaid üka sajandiksekund. Teine sõit osutus Magnusel siiski paremaks ja ta saavutas oma vanuseklassi parimaks tulemuseks 14,92. Olavi Mändre pidi ka mõlemas finaalsõidus tunnistama Magnus Maramaa paremust. Kolmandaks selles vanuseklassis oli lätlane, Janis Treimanis.

Sellega saigi BMX Talvine Karikasari oma lõpplahenduse ja osavõtjad kutse ka järgmisel aastal osalemiseks.

Võitjad kolme parema etapi kokkuvõttes vanuseklasside kaupa olid järgmised:

B6  1. Rasmus Kiss  Velo  2. Mattias Pärn Velo  3. Jaan Robert Reiman  Velo

B7-8  1. Andren Kaju Velo  2. Madis Mihkels TÜSK  3. Küllo Vask  TÜSK

B9-10  1. Janis Krasnovs   Läti  2. Niks Verebs  Läti   3. Jaan Kupri  Velo

B11-12  1. Niks Budzinskis  Läti   2. Paul Parts  TÜSK   3. Joonatan Ojasild  Velo

G11-12  1. Kersti Johanna Ojasild  Velo  2. Lelde Šuma  Läti   3. Kärt Lang  TÜSK

B13-14  1. Edvards Baltris  Läti   2. Renars Auga  Läti   3. Siim Lepik  TÜSK

B15-16  1. Silver Mäoma  TÜSK  2. Joonas Arvi  TÜSK  3. Kaarel Redi  TÜSK

G15-16  1. Sirje Lepik  TÜSK  2. Ketlin Tekkel  Velo  3. Anne Liise Ziugov  Velo

B17+  1. Caspar Austa  TÜSK  2. Kristaps Ozolins  Läti  3. Paul Raid  Freedown

G17+  1. Triinu Laurits  Freedown  2. Tea Lang  Velo  3. Sandra Aleksejeva  Läti

Cruiser 1. Magnus Maramaa  Freedown  2. Olavi Mändre  Velo  3. Janis Treimanis  Läti