Ketita sõit lõpetas BMX krossi sisehooaja

16.04.2012

Uudne võistlus BMX-i sõpradele lõpetas selle aasta sisehooaja. Tunda oli, et välishooaeg on paljudele juba alanud ja osavõtt seetõttu väga arvukas just polnud. Velo ratturitele osutasid konkurentsi Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi ratturid eesotsas Caspar Austaga. Võistlus toimus ajasõitudena ja jalgratastelt olid ketid maha võetud. Iga võistleja sai teha kolm sõitu, millest arvesse läks tema parima sõidu  tulemus.  Et rajal saab liikuda väga kiiresti ka ilma ketita, sai selgeks juba võistluse alguses.

Võistlust alustasid Cruiserid ja selles klassis võidutses Veiko Tammiste (pildil), kes sõitis välja ka päeva parima tulemuse 15,76. Veiko Lopman sai oma parimaks tulemuseks 16,98.

Tüdrukute konkurentsis sai ülekaaluka võidu Kersti Johanna Ojasild ajaga 17,95, kes oli edukas ka eelmisel päeval toimunud maanteevõistlusel ja saavutanud Tartu Kriteeriumil oma vanuseklassi teise koha. Ketlin Tekkel oli teine ja sai oma parimaks ajaks 19,36.

Kõige noorematest poistest oli stardis vaid Rasmus Kiss, kes sõitis välja igati korraliku tulemuse 21,76.

B9-10 poiste vanuseklassis võidutses Karl Lausing, kelle parimaks ajaks sel võistlusel oli 18,93. Teise koha saavutas Madis Mihkels Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 19,03.

B11-12 poiste vanuseklassis võitis Uko Zettur ajaga 19,38 ja teine oli Joonatan Ojasild ajaga 21,36.

Laupäeval Tartu Kriteeriumil võidutsenus Caspar Austa ei pidanud paljuks ka pühapäeval ratast joonele lükata ja seda edukalt. B17+ vanuseklassis kuulus talle esikoht ajaga 17,34. Teine selles vanuseklassis oli Ivo Taavel ajaga 18,04.

Võistlus oli igati kordaläinud ja lõpetas sisehooaja väärikalt.