Kersti Johanna Ojasild Tartu kriteeriumil teine, Paul Lõiv seenioridest kolmas.

16.04.2012

2012.aasta hooaeg avati Tartus kriteeriumiga. Ilm oli külm ja tuuline, rattureid see aga ei heidutanud. Osalejaid oli üle saja ja edu saatis ka Velo rattureid. Juba avastardis saavutas N-14 vanuseklassis Kersti Johanna Ojasild teise koha. Ebaõnnestunud stardi järel pidi Kersti päris kaua gruppi püüdma. Kui ta grupi kätte sai, oli Reelika Varblane Viljandi Rattaklubist grupil eest ära sõitnud ja teda püüda enam ei õnnestunudki. Grupifinišis oli Kersti kindlalt üle Kärt Langist Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Samas stardis sõitnud M-12 vanuseklassi poistest oli Joonatan Ojasild viies.

Naiste Eliitklassis oli ülekaalukas võitja Grete Treier. Ta sai esikoha Jaanika Kurgjärve ja Ivika Lainevee ees. Tea Lang Velost pidi leppima seekord neljanda kohaga.

Seenioride klassi kümneringilisel punktisõidul hoidis Paul Lõiv ( alumisel pildil paremal) kuni viimase finišini teist kohta. Lõpufiniš siiski Paulil ei õnnestunud ja tal tuli leppida kokkuvõttes kolmanda kohaga. Kindel võitja seenioridest oli Kaupo Kattai Extreme Spordi rattaklubist, kes pages peagrupist juba sõidu alguses ja jäi püüdmatuks sõidu lõpuni. Teiseks selles sõidus tuli Marko Vilipson Pelotonist. Halvasti läks Margus Merisalul, kes pidi juba avaringil läbi elama raske kukkumise. Halvimast päästis Margust rattakiiver, mis purunes vastu tänava äärekivi. Rattaremont läheb samuti päris kalliks, igatahes ränk algus hooajale. Loodame, et selleks aastaks said siis kukkumised kukutud ja edaspidi läheb hooaeg õnnelikult.