Velo Tuuril vaheldus liider.

02.06.2012

Täna sõideti Vasula ringil grupisõit. Ilm oli väga tuuline ja oodata oli, et sellise ilmaga grupp kaua koos ei püsi. Äraminekukatseid oli palju ja lõpuks kandis üks neist ka vilja. Peagrupist eraldus kuueliikmeline grupp ja lõpuni püüdmatuks nad jäidki. Sellesse gruppi kuulusid Kalev Ints Peletonist, Indrek Ando Spordiparnerist, Jaan Krela Dünamost , Paul Lõiv Velost, erasõitja Jaanus Lagenõmm ja Jaanus Linkgreim Tallinna Kalevi Jalgrattakoolist. Samas järjestuses ületati ka lõpujoon. Peagrupp lagunes teisel ringil ja neist eraldus omakorda neljaliikmeline grupp. Teine grupp, mida juhtis võistluste liider Asavi, kaotas võitjatele küll ainult 24 sekundit, see aga tähendas et võistlustel on nüüd uus liider. Võistlust juhib Kalev Ints 7 sekundilise edumaaga Indrek Ando ees. Kolmandaks tõusis Jaan Krela, kes Andole omakorda kaotab 2 sekundiga.

Velo parimana hoiab Paul Lõiv neljandat kohta ja kaotab liidrile 15 sekundiga. Urmo Fuchs on üheteiskümnes kaotusega liidrile 1 minut ja 14 sekundit. Margus Merisalu hoiab Seenior 3 liidrina kuueteiskümnendat kohta. Tea Lang on naiste arvestuses teine ja üldjärjestuses kahekümne esimene.

Pühapäeval sõidetakse kriteerium Vahi tööstuspargis. Kuna vahed on väiksed, on oodata tõsist heitlust, sest viimasel etapil lahutab iga saadud punkt ühe sekundi võistleja üldajast.

Eelmisel aastal otsustas kogu mitmepäevasõidu saatuse viimase etapi lõpufiniš. Ei tea, kas sel aastal ka?

Tagasi nimekirja