Paul Lõiv 17. Tartu Velo Tuuril neljas, võitis Kalev Ints.

03.06.2012

17. Tartu Velo Tuur lõppes pühapäeval traditsioonilise kriteeriumiga. Ilm oli väga ilus ja sõit kohe algusest väga aktiivne. Igal võistkonnal oli oma taktikaline plaan ja jõudumööda püüti seda ka ellu viia. Kõige paremini õnnestus see vast Pelotonil, sest liidrisärk sai kaitstud ja üldvõit kindlustatud. Dünamol õnnestus oma liidri, Jaan Krela positsiooni viimase etapiga isegi parandada. Krela sai etapil teise koha ja tõusis sellega ka kokkuvõttes Indrek Ando ees teiseks.

Tänane sünnipäevalaps, Pau Lõiv sai sellel etapil kuuenda koha, mis aga säilitas tema neljanda koha kokkuvõttes. Hästi aktiivselt sõitnud Urmo Fuchs lõhkus kahjuks viimasel ringil kummi ja see ei andnud talle võimalust oma üldkokkuvõtte kohta parandada. Etapil jagas ta küll kaheksandat kohta, pidi aga kokkuvõttes leppima üheteskümnenda kohaga. Margus Merisalu lõpetas kokkuvõttes kuueteiskümnenda kohaga, mis tagas talle aga Seenior3 klassivõidu. Tea Lang oli üheksateiskümnes ja  N-Eliit klassis teine. Parim naine oli Liisi Rist Hawaii Expressist, kes oli kokkuvõttes kõrgel kümnendal kohal.

Ilmataat oli 17. Tartu Velo Tuuri vastu väga armuline ja võistlejad said võistelda väga heades suvistes ilmaoludes. Võistlus õnnestus igati ja võistlejad kinnitasid oma soovist ka järgmisel aastal osaleda.

Tagasi nimekirja