Veiko Tammiste tuli Eesti Meistriks BMX krossis.

11.06.2012

Sel nädalavahetusel tehti Tartus Eesti jalgrattaajalugu. Nimelt said teoks Eesti esimesed Meistrivõistlused BMX krossis. Kuna võistlused olid avatud ka väliskülalistele, oli kohal väga esinduslik koosseis.

Võistlus peeti BMX Weekendi raames, kus esimesel päeval sõideti Balti Karikavõistluste esimene etapp ja teisel päeval Eesti Meistrivõistlused. Eesti parimatele osutasid konkurentsi Läti, Leedu, Soome ja Venemaa ratturid. Kuna Eestis toimusid alles esimsed meistrivõistlused sellel alal, aga teiste riikide kogemused on oluliselt suuremad (lätlastel üle 20 aasta), oli häid tulemusi veel raske loota. Siiski olid mitmes vanuseklassides meie ratturid täiesti konkurentsis.

B6 vanuseklassis saavutas Rasmus Kiss (Velo) lätlaste Eduards Bucinši ja Emils Allersi järel kolmanda koha ja tuli selles vanuseklassis ka Eesti meistriks. Hõbedale tuli üldjärjestuses seitsmenda koha saanud Tõnis Mugra.

Omaette klassist oli Tallinna poiss Graig Milan Meriloo B7-8 vanuseklassis. Ta ei andnud külalistele mingit võimalust ja võitis lisaks Eesti meistritiitlile ka kogu sõidu suure ülekaaluga. Hõbemedali sai üldjärjestuses kuuenda koha saanud Arti Ladva (Velo), pronksmedali  võitis Jaan Robert Reiman (Velo).

B9-10 vanuseklassis pdid meie poisid tunnistama juba lõunanaabrite paremust. Võitis sõidu Ronalds Ritinš (Läti) Aurimas Kairyse (Leedu) ja Martins Melkise (Läti) ees. Eesti meister selles vanuseklassis on Madis Mihkels (TÜASK), kes üldjärjestuses pidi küll seitsmenda kohaga leppima. Talle järgnesid hõbemedalimees Uko Zettur (Velo) ja pronksi võitnud Jaan Kupri (Velo).

Tüdrukute G11-12 vanuseklassis oli Eesti esindatud ühe sõitjaga, kelleks oli Gertrud Tägla Roosi. Ta pidi seekord tunnistama küll kogenuma leedulanna Arune Saviciute paremust, tubli sõit sellegipoolest.

Poiste B11-12 vanuseklassis võitis Reino Liepinš (Läti) Filips Krists Rozitise (Läti) ja Edvinas Cirna (Leedu) ees. Eesti meistriks tuli üldjärjestuses seitsmenda koha saanud Mihkel Tiks (Velo), hõbemedal läks Uko Zetturile (Velo) ja pronks Jaan Kuprile (Velo).

Tüdrukute G13-14 vanuseklassis võitis Vineta Petersone (Leedu) Sidona Sakeviciute (Leedu) ees. Eestit esindas selles vanuseklassis Kersti Johanna Ojasild (Velo), kes pidi seekord küll leedulannade paremust tunnistama.

Poiste B13-14 vanuseklassis oli täielikult lätlaste pidu. Esikolmikusse kuulusid Edvards Baltris, Mikus Stradzins ja Arturs Krists Berzins. Eesti meistriks tuli Siim Lepik (TÜASK), kes võitluses lätlastega elas üle ka päris tõsise kukkumise, olles sellel hetkel esikolmiku konkurentsis. Hõbemedali Eesti Meistrivõistluste arvestuses võitis Paul Parts (TÜASK).

G15-16 vanuseklassi esindav Ketlin Tekkel (Velo) pidi seekord võistlema koos Eliitklassi naistega. Tubli sõidu teinud Ketlin pidi tunnistama vaid naiste Eliitklassi Eesti meistri Triinu Lauritsa (Freedown) paremust. Hõbemedali naiste Eliitklassis võtis Kadi Alber (Velo).

Poiste B15-16 vanuseklassis tegi väga kõva sõidu Gregor Sprengk (Velo). Ta sai eelsõidus hakkama isegi ühe eelsõidu võiduga. Finaalis pidi Eesti meister tunnistama siiski lätlase Kristers Rucise (Läti) paremust. Kolmas selles vanuseklassis oli Teemu Lehtonen (Soome). Eesti Meistrivõistluste hõbemedali võitis Georg Kõivumägi (TÜASK).

Cruiserite klassis võitis sõidu Linas Narvidas (Läti) Jouni Jalkaneni (Soome) ees. Eesti meister selles klassis on kolmanda koha saanus Viljar Teppo (Freedown). Eesti Meistrivõistluste hõbeda võitis Olavi Mändre (Velo), pronksi Veiko Lopman (Velo).

Kõige huvitavamat sõitu oli oodata meeste Eliitklassis. Olid ju häid sõite BMX krossis seni teinud nii Veiko Tammiste, kui Caspar Austa. Selles vanuseklassis oli kohal ka kõige esinduslikum koosseis. Võitis sõidu Kristers Lejins (Läti) Viesturs Morozs (Leedu) ja Tommi Lehtoneni (Soome) ees. Eesti mehed on ettevalmistuses teinud head tööd ja olid täiesti konkurentsis. Eesti meistriks tuli üldjärjestuses seitsmenda koha saanud Veiko Tammiste (Velo). Kohe tema kannul oli hõbeda võitnud Paul Raid (Freedown) ja pronksi võitnud Caspar Austa.

Oli igati haarav võistlus ja Eesti BMX ratturid näitasid väga häid tulemusi. Võistlus näitas ka seda, et oleme viimase paari aastaga tõusnud täiesti arvestatavasse konkurentsi rahvusvahelisel tasemel.