Toimusid esimesed Tartu Linna Meitrivõistlused BMX krossis.

12.08.2012

 

 

 

 

Samal ajal, kui saime kaasa elada meie lõunanaabrite triumfile Londoni Olümpiamängudel, olid ka meie oma BMX ratturid võistlustules. Nimelt korraldas Spordiklubi Velo esimesed Tartu Linna Meistrivõistlused BMX krossis.

Öö oli olnud vihmane ja hommikul oli rada märg. Sadu hommikul siiski lõppes ja võistluste ajal oli taevas päikestki näha. Kuna võistluskalender on suvel väga tihe, jäid küll mitmed ratturid starti    tulemata. Tulemuste osas see siiski palju muutnud poleks, sest selle ala parimad olid kõik kohal ja võistlus algas plaanipäraselt.

Juba avastardis oli näha, et suvel on korralikult treenitud ja G7-8 vanuseklassi tüdrukute sõidutehnika on saanud uue taseme. Oma arengult paistsid veel silma Jaan Robert Reiman (1. pildil) B7-8 vanuseklassis ja Gregor Sprengk B15-16 vanuseklassis. Mõlemad on oma head treenitust tõestanud ka rahvusvahelisel tasemel. Näiteks saavutas Gregor Balti Karikavõistluste Leedus toimunud etapil väga korraliku 5. koha. Kodune konkurents jääb neile küll pisut kesiseks, mis aga ei vähenda nende võitude tähtsust.

Tartu Linna Meistrid vanuseklasside järgi olid: G7-8 Miina Ojasild, G11-12 Roosi Gertrud Tärgla, G13-14 Kersti Johanna Ojasild (kõige alumisel pildil), G15-16 Ketlin Tekkel, Naiste Eliitklassis Kadi Alber, B6 Rasmus Kiss, B7-8 Jaan Robert Reiman, B9-10 Konrad Vahter, B11-12 Mihkel Tiks, B13-14 Ardo Oks (kõige osavõturohkem vanuseklass), B15-16 Gregor Sprengk, Meeste Eliitklassis Ivo Taavel.

Õnnitlused siinkohal 2012. aasta Tartu Linna Meistritele.

Täname võistluse toetajaid, kelleks olid: Tartu Linnavalitsus, Red Bull ja Peepar Kinnisvara.

Selle võistlusega said läbi 2012. aasta ametlikud võistlused Tartu Tähtvere Puhkepargi BMX rajal. Küll aga jätkub võistlushooaeg rahvusvahelisel tasemel ja ka meie BMX ratturid võislevad sel aastal veel Läti Vabariigis toimuval Balti Karikavõistluste etapil.

Tagasi nimekirja