Tartu Linna Meistrivõistlused grupisõidus.

27.08.2012

Pühapäeval sõideti 2012.a. Tartu Linna Meistrivõistlused grupisõidus. Võistlus toimus juba traditsioonilisel ja sõitjatele tuttaval Vasula ringil. Ilm oli suviselt soe ja osavõtjaid arvukalt. Kell 12.00 anti start kõige pikemale, neljaringilisele sõidule. 5 minutit hiljem said rajale 16-aastased ja seenior 3,4 klassi ratturid, kellel tuli läbida kaks ringi. Veel 5 minutit hiljem startisid ühe ringi sõidule kõige nooremad ratturid.

Võistluse lõpetasid esimesena 12-14 aastased poisid ja tüdrukud. Selles grupis olid teiste sõitjatega vahe sisse sõitnud Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubi ratturid Siim Lepik ja Kristo Kukrus. Tulise lõpuheitluse võitis Siim Lepik Kristo Kukruse ees. Nemad olid ka M-14 vanuseklassi kaks paremat. Peagrupp saabus üle kahe minuti hiljem ja seal oli kõige kiirem Karl-Mattias Võso samuti TÜASK-st, kes oli ka M-14 vanuseklassi kolmas. N-14 vanuseklassis saavutas esikoha Reelika Varblane Viljandi Rattaklubist, teine oli Laura Helene Luht TÜASK ja kolmas Kersti Johanna Ojasild Velost. M-12 vanuseklassi poiste hulgas võttis esikoha Joonas Kurits Rein Taaramäe Rattaklubist, teine oli Oliver Harris Hütt Vooremaa Centrumist ja kolmas tema võistkonnakaaslane Raiko Saar. Kõige noorematest tüdrukutest võitis Piret Pung Vooremaa Centrumist.

Kaks ringi (46 km.) tuli läbida 16-aastastel ja Seenior3 ning Seenior4 vanuseklassi ratturitel. Juba esimesel ringil põgenesid grupist Kristjan Johanson Viljandi Rattaklubist ja Peeter Pung Vooremaa Centrumist. Vahe aina kasvas ja esikoha saatus oligi nende kahe otsustada. Lõpuspurt oli teravam Kristjan Johansonil ja talle ka esikoht M16 vanuseklassis. Teise koha võitis Peeter Pung. Peagrupp saabus alles 5 minutit hiljem ja siin oli kiireim Georg Kõivumägi TÜASK-st, kes oli kolmas ka M16 vanuseklassis. Tüdrukute N16 vanuseklassi parim oli Kärolin Varblane Viljandi Rattaklubist, teine oli Liisa-Lotta Veiken TÜASK-st. Seenior3 vanuseklassis saavutasid kaksikvõidu Velo ratturid Peeter Parmask ja Margus Merisalu. Kolmas oli selles vanuseklassis Nikolai Fjodorov Eesti Posti spordiklubist. Seenior4 vanuseklassi esikolmik oli Ülo Treufeldt Kalevi Jalgrattakoolist, Aapo Rammo Velost ja Antti Oot Extreme Spordi rattaklubist.

Kõige pikemal võistlusmaal (92 km.) sõitsid võistluse algul peagrupist minema Illar Lood TÜASK-st ja Raiko Rattur Haanja rattaklubist. Nende vahe peagrupiga püsis pooleteise minuti kandis, minema neid siiski ei lastud ja meistrimedalid otsustati grupifinišiga. Kõige teravamat jalga näitas finišis Kalev Ints Pelotoni klubist, kes võitis grupifiniši ja saavutas ka Seenior1 vanuseklassis esikoha. Teise koha võitis Kurmo Neemela Dünamo klubist, olles samas parim ka Seenior2 vanuseklassis. Kolmanada koha saavutas Rauno Miilmann TÜASK-st, olles parin MU23 vanuseklassis. Meeste Eliitklassi parim oli Kristjan Oolo Pelotoni klubist, kes üldarvestuses saavutas viienda koha.

Pikema võistlusmaa esikolmikud vanuseklasside kaupa: M Eliit - 1. Kristjan Oolo Peloton, 2. Kristjan Randma TÜASK, 3. Viljar Kannimäe Haanja Rattaklubi. MU23 - 1. Rauno Miilmann TÜASK, 2. Margo Tamm TÜASK, 3. Maikel Kuusmaa TÜASK. N18 - 1. Sirje Lepik TÜASK. MSport - 1. Pertti Juronen Hawaii Express. Seenior1 - 1. Kalev Ints Peloton, 2. Tambet Toomela erasõitja, 3. Valdek Rohtma TÜASK. Seenior2 - 1. Kurmo Neemela Dünamo, 2. Valdis Toots Dünamo, 3. Jaan Krela Dünamo.