Premium 7 Temposõidu Karikavõistlustelt Velo ratturitele kolmikvõit!

04.09.2012

Neljanda etapiga sai lõpplahenduse Kambja Rattaklubi korraldatud ja kogu suve väldanud võistlus, Premium 7 Temposõidu Karikasari 2012. Sari oli väga vajalik just Lõuna Eesti ratturitele, mida näitab ka osavõtjate arv, sarjas osales kokku 112 ratturit.

Edukaks osutus see võistlus Velo rattaklubile, kellel õnnestus saada lõppkokkuvõttes lausa kolmikvõit. Kogu sarja võitis Priit Kasenõmm (ülemisel pildil) 1091 punktiga, kes on oma töö kõrvalt keskendunud just eraldistadiga sõitudele. Priit saavutas viimasel etapil napi võidu Urmo Fuchsi (keskmisel pildil) üle ja kindlustas sellega ka üldvõidu. Teise koha sai nii viimasel etapil kui ka kokkuvõttes Urmo Fuchs 1024 punktiga. Oma vanuseklassis (Seenior 1) pidi Urmo samuti leppima teise kohaga Kasenõmme järel. Kolmas oli kokkuvõttes Paul Lõiv (alumisel pildil) 1017 punktiga. Oma vanuseklassis (Seenior 2) saavutas Paul aga esikoha Haanja rattaklubi esindaja Olavi Mõtsa ees, kes kogus nelja etapiga 999 punkti. Kolmas oli Seenior 1 vanuseklassis Rajko Rattur Haanja rattaklubist, kes kogus hooaja kokkuvõttes 997 punkti ja oli üldkokkuvõttes 5. kohal. Parima noore ratturina oli 6. kohal Peeter Pung Vooremaa Centrumist. Peeter kogus kokkuvõttes 963 punkti ja oli üldkokkuvõttes parim M16 vanuseklassi rattur. Seenior 2 vanuseklassis saavutas 3. koha Janek Vana TriSmile spordiklubist, kes oli 916 punktiga 7. kohal. Parima naisratturina saavutas Inge Kool Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist 903 punktiga 8. koha. Parima Sportklassi ratturina saavutas Marko Koosa Otepäält 901 punktiga 9. koha. M16 vanuseklassi teine koht kuulus 900 punktiga Georg Kõivumägile TÜASK-st, kolmas Sander Noolele 878 punktiga Haanja rattaklubist. Seenior 3 vanuseklassis võitis Mart Mikelsaar Kõrgemast Sõjakoolist 823 punktiga, teine oli Peeter Parmask Velost 703 punktiga ja kolmas Tamm Tõiv TÜASK-st 240 punktiga. Seenior 4 vanuseklassi võitjaks osutus Ülo Treufeldt Tallinna Kalevi Jalgrattakoolist 863 punktiga, teine oli Aapo Rammo Velost 843 punktiga ja kolmas Anatoli Männi 825 punktiga. M14 vanuseklassi parimaks osutus Siim Lepik TÜASK-st 686 punktiga, teine oli Hendrik Ütt Tartu Ujumisklubist ja kolmas oli Paul Parts TÜASK-st 398 punktiga. M-18 vanuseklassi esikolmik oli: võitja Vahur Vahtra TÜASK-st 718 punktiga, teine oli Kaarel Redi 538 punktiga ja kolmas Joosep Suvi CFC rattaklubist 239 punktiga. Naiste vanuseklassi teine oli Kadri Lehtme Haanja rattaklubist 804 punktiga ja kolmas Grete Treier TÜASK-st 526 punktiga. N18 vanuseklassi võitjaks osutus Sirje Lepik TÜASK-st 622 punktiga. Parimaks N16 vanuseklassi ratturiks osutus kõrge 15. koha saavutanud Mari-Liis Mõttus Haanja rattaklubist 859 punktiga, teine selles vanuseklassis oli Mae Lang TÜASK-st 618 punktga ja kolmas Kärolin Varblane Viljandi rattaklubist 203 punktiga. N14 vanuseklassis oli esikolmik: võitja Kärt Lang TÜASK-st 589 punktiga, teine Piret Pung Vooremaa Centrumist 577 punktiga ja kolmas Laura Luht TÜASK-st 394 punktiga.

Võistlus oli hästi korraldatud ja täitis kindlasti oma eesmärgi, milleks see oli ellu kutsutud. Võistlustel osalesid 29 spordiklubi ratturid ja esindatud oli 7 maakonda, kokku 112 ratturiga.