2012. BMX krossi aasta tõi Velo klubile võite nii kodus, kui välismaal.

05.09.2012

2012.a. võistlushooaeg algas Velo klubi BMX ratturitele edukalt. Kohe hooaja alguses, Läti Karikavõistluste esimesel etapil saavutas Rasmus Kiss (ülemisel pildil) B6 vanuseklassis etapivõidu, Ketlin Tekkel oli samal võistlusel G15 vanuseklassis kolmas. Selline hooaja algus näitas korralikku talvist ettevalmistust ja poodiumile tõusid Velo ratturid hooaja vältel veel korduvalt.

Tähtsaimaks võistluseks Velo BMX ratturitele 2012.a. hooajal olid kindlasti Balti Karikavõistlused. Need toimusid kolme etapilisena ja avaetapi korraldas Velo koostöös Tähtvere Puhkepargiga, teine etapp toimus Leedus ning kolmas Lätis Valmiera rajal.

Kõige noorematest tüdrukutest osales Balti Karikavõistlustel Kersti Johanna Ojasild, kes saavutas G13-14 vanuseklassi tüdrukute hulgas 6. koha. Selle vanuseklassi võitjaks osutus Vanessa Buldinska Leedust. G15-16 vanuseklassis õnnestus aga Ketlin Tekkelil saavutada Balti Karikavõistluste üldvõit. Naiste Eliitklassis tuli kolme etapi kokkuvõttes võitjaks Aleksandra  Paulova, Kadi Alber saavutas selles vanuseklassis 4. koha.

Cruiserite 12+ vanuseklassis võitis Kristaps Ezitis Venspilsist, Veiko Tammiste saavutas 3. koha, Veiko Lopman oli 7. Cruiser 30+ vanuseklassi võitjaks oli Gundars Osis Riiast, Olavi Mändre saavutas selles vanuseklassis tubli 2. koha. Kõige nooremate poiste hulgas, B5-6 vanuseklassis võitis Venspilsi poiss Gundars Bucinš, Rasmus Kiss saavutas kokkuvõttes 4. koha. B7-8 vanuseklassi poiste hulgas võitis Ritvars Raize Madonast, Jaan Robert Reiman oli 20. kohal. B9-10 vanuseklassis võitja Gustas Usevicius Leedust, Uko Zettur oli 25. B11-12 vanuseklassis võitja Edvards Glazers, Andres Ohu 30. ja Joonatan Ojasild 35. B13-14 vanuseklassis osutus võitjaks Gabrielius Pabijanskas Leedust, Ardo Oks oli kokkuvõttes 25. Korraliku arengu on aastaga läbi teinud Gregor Sprengk, kes kimbutas mitmel sõidul juba ka oma vanuseklassi parimaid. Kokkuvõttes Gregorile igati tubli 4. koht B15-16 vanuseklassis. Selle vanuseklassi võitjaks osutus Kristaps Ezitis Venspilsist.

Sel aastal said teoks ka esimesed Eesti Meistrivõistlused BMX krossis. Võistlused olid avatud ka välismaalastele ja osalejaid oli rohkesti. Eesti Meistrimedalid riputati kaela siiski ainult Eesti võistlejatele. Selles osas olid edukaimad Velo ratturid 6 esikohaga, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi sai 3 ja Freedowni spordiklubi esindajad 2 esikohta. B7-8 vanuseklassi poiste esikoht kuulus aga erasõitjale, Graig Milan Meriloole. Üks põnevamaid sõite Eesti Meistrivõistlustel toimus Eliitklassi Meeste vahel, kust võitjana väljus Veiko Tammiste Velost (alumisel pildil), Paul Raidi Freedown ja Caspar Austa TÜASK ees.

Lisaks korraldas Spordiklubi Velo koostöös Tähtvere Puhkepargiga Tartu Linna Meistrivõistlused BMX krossis.

Kavas on jätkata nende võistluste korraldamisega ka järgmisel aastal ja muuta need traditsioonilisteks.

Kogu hooaja vältel võistlesid Velo BMX ratturid mitmetel rahvusvahelistel võistlustel Lätis, Leedus, Soomes ja Eestis ning saavutasid mitmeid auhinnalisi kohti.

Hooaja kokkuvõttes võib BMX krossi ratturite esinemisega kindlasti rahule jääda, sest viimase aastaga on sõitjad teinud suure sammu edasi ja auhinnalised kohad rahvusvahelistel võistlustel räägivad juba ise enda eest.