Veiko Tammiste 11. Tartu Maastikurattasprindi A-finaalis

18.09.2012

Laupäeval peetud 11. Tartu Maastikurattasprindi osalejate nimekiri oli esinduslik. Kohal olid kõik favoriidid ja oodata oli tõsist heitlust. Sõit algas intrigeerivalt, sest juba teises eelsõidus vääratas üks võitjasoosik, seitsmekordne võitja Caspar Austa. Otse ta finaali ei saanud ja pidi finaalikohta püüdma läbi lohutussõidu. Lohutussõidule pidi lootma ka Veiko Tammiste, kes sel aastal paremaid tulemusi teinud küll BMX-i radadel ja samuti eelsõiduga napilt finaalikohast ilma jäi. Läbi lohutussõidu see neil ikkagi õnnestus ja koht esimese kuue hulgas oli mõlemal sellega kindlustatud. Otse pääsesid A-finaali Erki Pütsep Alpha Balticu klubist, Martin Laas Rein Taaramäe Rattaklubist (eelmise aasta võitja), Sten Saarnits Kalevi Jalgrattakoolist ja Gabriel Lepik TÜASK-st.

Rada oli väga tehniline ja iga koha eest käis tuline võitlus. Finaalis küll keegi enam ei vääratanud ja kaheksas võit Maastikurattasprindis oli Caspar Austa TÜASK päralt. Teiseks tuli Erki Pütsep, kolmandaks Martin Laas, neljandaks Sten Saarnits, viiendaks Gabriel Lepik ja kuuendaks igati tubli sõidu teinud Veiko Tammiste Velost. Velo klubist osales võistlusel ka Ivo Taavel, kes pidi aga peale eelsõite katkestama.

Sprindivõistluse eel tutvustati meie parimaid BMX rattureid ja nad said demonstreerida oma osavust sellel rajal.