Gregor Sprengk - kiireim mees Tartu Linna Karikavõistlustel.

15.01.2013

Pühapäeval sai teoks Tartu Linna Karikavõistluste teine etapp BMX krossis. Osavõtjaid oli hulgaliselt ja pealtvaatajatel oli, mida vaadata. Võrreldes esimese etapiga olid kiirused veelgi kasvanud ja esikohaheitlused tulised. Meie parimatele osutasid tugevat konkurentsi Läti BMX ratturid, kiireim mees oli rajal aga Gregor Sprengk Tartu Velost, kes tegi selle võistluse uueks rekordajaks 14.08.

Võistlus algaski ajasõitudega, mille alusel hiljem poolfinaali kohad välja selgitati. Lõplik koht selgus aga  finaalis, mees - mehe võistluses.

Võistlust alustasid Cruiser klassi (24" ratastel) ratturid. Kindla võidu ajasõitudes võttis siin Magnus Maramaa Freedowni rattaklubist ajaga 15.18, teine oli Madona rattur Kalvis Kuprans ajaga 15.55 ja kolmas Tartu Velo rattur ja rattapoiste juhendaja Veiko Lopman ajaga 16.54.

Poiste B6 vanuseklassi parim oli Adrians Robežnieks Tartu Velost.

Poiste B7-8 vanuseklassis oli kiireim lätlane Gustavs Jurevics Talava rattaklubist ajaga 17.96. Talle järgnesid Tartu Velo ratturid Rasmus Kiss ja Tõnis Mugra aegadega vastavalt 18.51 ja 18.53.

Kõige konkurentsitihedam oli poiste B9-10 vanuseklass. Selles vanuseklassis saavutas ajasõitudes parima tulemuse Madis Mihkels Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 17.25. Kaks järgmist tulemust ajasõitudes sõitsid välja Läti ratturid Martins Emils Treimanis ajaga 17.55 ja Rihards Janis Liepins ajaga 18.16. Mõlemad poisid sõidavad Valmiera rattaklubis.

Tüdrukute G9-10 vanuseklassi parim oli Miina Ojasild Tartu Velost.

Tüdrukute G11-12 vanuseklassi parim oli Roosi Gertrud Tärgla  TÜASK

Poiste B11-12 vanuseklassi kiireimaks oli Tartu Velo poiss Mihkel Tiks ajaga 15.57. Ajasõitudes sai teise tulemuse lätlane Kristers Kuprans Madona rattaklubist ajaga 16.49 ja kolmanda Tartu Velo rattur Karl Lausing ajaga 16.50.

Tüdrukute G13-14 vanuseklassi kiireim oli Kersti Johanna Ojasild ajaga 17.33 ja teine Kärt Lang ajaga 19.92. Mõlemad on TÜASK-i ratturid.

Poiste B13-14 vanuseklassi kiiremad olid Paul Parts ajaga 16.70 TÜASK, Niks Budzinskis ajaga 17.50 Madona rattaklubist ja Joonas Arvi ajaga 18.71 TÜASK.

Tüdrukute G15-16 vanuseklassis osales sel korral selline tuntud Läti BMX rattur nagu Lelde Šuma. Ta saavutas oma vanuseklassis ülekaaluka võidu ja sõitis välja ka üldse parima tulemuse naiste arvestuses ajaga 16.24. Teine selles vanuseklassis oli TÜASK-i rattur Liivi Mall Pari ajaga 21.35.

Kõige kiiremad mehed olid rajal poiste B15-16 vanuseklassis. Siin sõitis võistluste rekordaja välja Gregor Sprengk Tartu Velost saades parimaks ajaks 14.08. Teise koha ajaga pidi sel korral leppima esimese etapi võitja Ardo Oks ajaga 14.36, samuti Tartu Velost. Kolmas oli selles vanuseklassis Siim Lepik ajaga 14.59 TÜASK.

Naisjuunioride kiireim oli Ketlin Tekkel Tartu Velost ajaga 16.79, talle järgnesid Sirje Lepik ajaga 17.70 ja Mae Lang ajaga 19.68, mõlemad TÜASK-ist.

Parim Eliitnaine oli Tea Lang TÜASK-ist ajaga 19.50.

Meeste Eliitklassis sai parima aja kirja Veiko Tammiste Tartu Velost. Tema tulemus, 14.14 oli ka päeva teine aeg. TÜASK-i rattur Caspar Austa sai ajasõitudes tulemuseks 16.40.

Sõit kohtadele läks seekord eriti tuliseks ja siin oli ajasõitudest kasu vaid poolfinaali vastaste ja stardikohtade valikul. Esikolmikud lõpuprotokollis osutusid järgmisteks:

Cruiserite klass: 1. Magnus Maramaa  Freedown

Naiste Eliit  Tea Lang   TÜASK

Meeste Eliit  1. Veiko Tammiste   Tartu Velo

2. Caspar Austa      TÜASK

Tartu Linna Karikavõistluste kolmas etapp toimub 10.02.2013.a. ja neljas etapp 17.03.2013.a.