Margus Karro võitis pronksmedali Eesti Meistrivõistlustelt Talikrossis.

05.03.2013

Laupäeval, 2. märtsil toimusid Eesti Meistrivõistlused Talikrossis, mille raames toimus ka Elva Talikrossi II etapp. Esimese etapi põhjal oli meie medalisoosikuks kindlasti Margus Merisalu, väga hea sõiduga üllatas aga hoopis Margus Karro.

Võistlust alustasid taas kõige nooremad ratturid M/N 12 vanuseklassis, kellel tuli läbida 800 meetrit joostes. Väga tubli võistluse tegi taas nooruke Miina Ojasild (ülemisel pildil). Etapil oli ta 7. ja kahe etapi kokkuvõttes 16 punktiga 6. kohal. Selle vanuseklassi võitjaks oli 37 punktiga Ilona Tasane.

Meie suurimad lootused medalile olid seotud Seenior 3 vanuseklassis võistleva Margus Merisaluga. Seenior 3 vanuseklass pidi läbima 3 korda 3,2 km pikkust ringi. Viimasele ringile minnes olid võistlejad veel koos ja võimatu polnud isegi hõbemedali võitmine. Viimasel ringil juhtus aga nii mõndagi ja kukkumise tõttu oli Margus medalikonkurentsist väljas ning pidi seekord 4. kohaga leppima. Võitjaks selles vanuseklassis oli Aimur Uuk Hawaii Expressist, teine koht kuulus Toomas Tuunale Rakke Rattaklubist ja kolmas oli elvalane Tõiv Tamm Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Peeter Parmask lõpetas 6.- na.

Seenior 2 vanuseklassi ratturitel tuli läbida 5 korda 3,2 km pikkust ringi. Võistlus oli alguses küllaltki tasavägine ja libedal rajal polnud ratast kuigi lihtne hoida. Kuna sõita oli küllaltki palju, loksusid kohad lõpuks siiski paika ja kindla võidu võttis Spordipartneri klubi esindaja Margus Tukia. Sama kindlad olid ka 2. ja 3. koht, mille võitjateks olid Tarmo Mõttus Haanja Rattaklubist ning Margus Karro Velost (alumisel pildil). Marguse enda sõnul oli see väga hea algus hooajale ja motiveerib veelgi rohkem harjutama.