Meie parimad BMX ratturid võistlesid Soomes.

12.03.2013

 

Helsingi Messikeskuses toimus 8. - 10. märtsini mess GoExpo, mille raames korraldati ka BMX krossi võistlus. Peale parimate Soome BMX ratturite osalesid võistlustel ka parimad selle ala esindajad

Eestist. Reedel oli treeningute päev, laupäeval ja pühapäeval toimusid aga võistlused.

Nooremate poiste vanuseklassis, poisid 10 - 14 aastat, võistles ainsa meie esindajana Mihkel Tiks Tartu Velost (ülemisel pildil). Mihkel tähistas 9. märtsil oma 12- ndat sünnipäeva ja pidi võistlema küll endast pisut vanemate ratturitega, mis aga ei seganud tal võtta kindla võidu selles vanuseklassis mõlemal päeval  Mihkel võitis kõik eelsõidud ja näitas ka finaalis kindlat üleolekut soomlase, Jesse Angervo üle. Mihkel oli neil võistlustel oma meisterliku sõiduga ka üks publiku lemmikuid.

Naiste vanuseklassis jäi võitja selgitamine eestlaste omavaheliseks asjaks. Finaalis läksid vastamisi meie kaks kiiremat naist - Triinu Laurits Freedowni rattaklubist ja Ketlin Tekkel Tartu Velost. Mõlemad olid tee finaali taganud võitudega Soome ratturite üle ja finaal oli väga tasavägine. Start õnnestus Triinul pisut paremini ja kui Ketlin rajal veel kukkus,oli ka võitja selgunud. Õnneks küll kukkumine väga tõsine polnud ja Ketlin sai võistlust jätkata. Võitja seega Triinu Laurits ja teine koht kuulus Ketlin Tekkelile (mõlemad teisel pildil). Võistluste teisel päeval kuulus kindel võit Ketlin Tekkelile. Tasavägine finaal jäi sel päeval ära, sest Triinu Laurits sellel päeval ei võistelnud.

Kolmas Tartu Velo rattur neil võistlustel oli Gregor Sprengk (kolmanda pildi keskel). Kuigi Gregor on veel 16 - aastane, pidi tema võistlema koos Eliitklassi ratturitega. Gregor näitas aga tõelist võitlejahinge ja selle tasuks ka võit esimeses eelsõidus. Teises eelsõidus läks Gregor küll juhtima kuid toimus kokkupõrge kaasvõistlejaga, mille tulemusena sai tema põlv pisut vigastada. Ilmselt oli see ka põhjuseks kukkumisele kolmandas sõidus, mis selleks korraks Gregori võistlemise lõpetas.

Võistlused kokkuvõttes meie ratturitele igati edukad ja näitasid nende kiiret arengut sellel alal. Koju toodi neli esikohta ja üks teine koht. Võistlejad said hea kogemuse võrra rikkamaks ja said kindlasti enesekindlust uue hooaja alguseks.

Alumisel pildil vaade võistlusrajale stardimäelt.

 

 

Tagasi nimekirja