Tartu Linna Karikavõistlused BMX krossis said lõpplahenduse.

18.03.2013

Laupäeval toimus Tartu Linna Karikavõistluste 4. etapp, millega tõmmati joon alla kogu talve väldanud võistlusele. Kuigi haigused ja traumad on BMX ratturite ridasid räsinud, oli kohal ikkagi arvukas hulk võistlejaid ning sõitjad näitasid väga head taset. Talvega on tehtud head tööd ja mõne ratturi areng on olnud muljetavaldav. Mitmed sõitjad olid enne viimast etappi omale karikavõistluste üldvõidu juba kindlustanud ja viimasel etapil ei startinud, sest igal võistlejal läks neljast etapist arvesses kolme parima etapi tulemus.

Võistlust alustasid taas Cruiserite klassi ratturid. Võitjana väljus sellest võistlusklassist Janis Treimanis Valmiera rattaklubist, teine koht kuulus Veiko Lopmanile Tartu Velost ja kolmas koht Atis Verebsile Madona rattaklubist. Sarja kokkuvõttes oli esikolmik sama.

Poiste kõige nooremas vanuseklassis, B6 viimasel etapil osalejaid polnud ja sarja üldkokkuvõttes sai võitjakarika Adrians Robežnieks Tartu Velost ning  teise koha karika Emilis Allers BMX Marupe rattaklubist.

Tüdrukute nooremas vanuseklassis, G7-8 kuulus esikoht Pääsu Helina Tärglale Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, teine koht aga Mirjam Raunile Tartu Velost. Samas järjestuses jagati välja karikad ka võistluste üldkokkuvõttes.

Poiste B7-8 vanuseklassis näitas oma üleolekut Rico Suigusaar Tartu Velost. Teine koht selles vanuseklassis kuulus Gustavs Jurevicsile Talava rattaklubist ja kolmas koht Rasmus Kissile Tartu Velost. Sarja üldkokkuvõttes oli aga võitja Jurevics Suigusaare ja Kissi ees.

Tüdrukute G9-10 vanuseklassis võitis etapi Miina Ojasild Tartu Velost, kellele kuulus ka võit sarja kokkuvõttes.

Poiste B9-10 vanuseklassi valitses taas Madis Mihkels TÜASK-ist. Teine koht etapil kuulus Rihards Janis Liepinsile Valmiera rattaklubist ja kolmas koht Mattias Pihule TÜASK-ist. Sarja kokkuvõttes tuli võitjaks Madis Mihkels, teine koht kuulus Rihards Janis Liepinsile ja kolmas koht Martins Emils Treimanisele Valmiera rattaklubist.

Tüdrukute G11-12 vanuseklassi võitja oli Roosi Gertrud Tärgla TÜASK-ist, kes võitis etapi ja oli parim ka kogu sarja kokkuvõttes.

Poiste B11-12 vanuseklassis saavutasid viimasel etapil kaksikvõidu Läti ratturid. Võit kuulus Martin Melkisele Valmiera rattaklubist ja teine koht Niks Verebsile Madona rattaklubist. Kolmanda koha võitis etapil Risto Loorits Vooremaa Centrum/ Rattabaas rattaklubist. Sarja kokkuvõttes oli aga ülekaalukas võitja Mihkel Tiks Tartu Velost, kes enne võistlust lõhkus oma ratta ja viimasel etapil starti ei tulnudki. Kokkuvõttes teise koha saavutas Niks Verebs ja kolmanda koha Karl Lausing Tartu Velost.

Tüdrukute G13-14 vanuseklassis võitis etapi Kersti Johanna Ojasild, teise koha saavutas Kärt Lang ja kolmanda koha Laura Helena Luht kõik TÜASK-ist. Sarja kokkuvõttes oli esikolmik sama, mis viimasel etapil.

Poiste B13-14 vanuseklassis sai etapivõidu Niks Budzinskis Madona rattaklubist. Teine koht viimasel etapil kuulus Paul Partsile ja kolmas koht Joonas Arvile mõlemad TÜASK-ist. Sarja kokkuvõttes oli aga parim Paul Parts, teine koht kuulus Niks Budzinskisele ja kolmas koht Joonas Arvile.

Tüdrukute G15-16 vanuseklass oli seekord esindatud sellese Läti tulevikulootuse, nagu Lelde Šumaga Madona rattaklubist. Lelde oli võistlustele saabunud oma juhendaja, Sandra Aleksejevaga, kes osales ka Londoni Olümpiamängudel. Publik pettuma ei pidanud ja Lelde Šuma näitas ka oma seisusele kohast sõitu. Kindel võit oma vanuseklassis Liivi Mall Pari TÜASK-ist ees. Kuna Lelde osales selles sarjas vaid kahel etapil, siis üldvõidule tal võimalust polnud ja see kuulus Liivi Mall Parile.

Poiste B15-16 vanuseklassis on läbi kogu sarja osalenud meie kõige kiiremad BMX ratturid. Kuna treeningutel on saavutatud väga häid tulemusi, oli lootus, et ehk kukub lõpuks halli rekordaeg, mis kuulub hetkel lätlasele Barinšile ja on 13,78. Eelmisel etapil sai sellele väga lähedale Gregor Sprengk, kes sõitis välja aja 13,86. Rekordit siiski ei sündinud ja parimaks jäi Ardo Oksa poolt välja sõidetud 14,12. Ardo Oksale Tartu Velost kuulus kindel etapivõit Georg Kõivumägi ja Karl-Mattias Võso ees, mõlemad TÜASK-ist. Sarja kokkuvõttes võitis Gregor Sprengk Tartu Velost, kes enne võistlust haigestus ja starti seekord ei tulnudki. Temale kuulub ka kogu sarja kiireim ringiaeg, mis on 13,86. Teise koha võitis Ardo Oks ja kolmas koht kuulus Georg Kõivumägile.

Naisjuunioride võitja mängiti välja kahe TÜASK-i ratturi vahel, kellest kiiremaks osutus Mae Lang Liisa-Lotta Veikeni ees. Selle vanuseklassis sarja üldvõidu juba enne viimast etappi kindlustanud Ketlin Tekkel Tartu Velost kahjuks startida ei saanud, sest käis paar päeva enne võistlust  põlveoperatsioonil. Sarja kokkuvõttes järgnesid talle Sirje Lepik ja Mae Lang, mõlemad TÜASK.

Meesjuuniore sellel etapil ei osalenud, sest hetkel treenivad nemad juba kevadlaagrites soojadel maadel. Sarja üldvõitjaks osutus Peeter Pung Vooremaa Centruni/Rattabaas rattaklubist

Naiste Eliitklassis võitis etapi Tea Lang TÜASK-ist. Teine koht kuulus Ivika Laineveele Vooremaa Centrum/Rattabaas rattaklubist, kes aga tagas sellega kogu sarja üldvõidu. Tea Lang oli sarja kokkuvõttes teine ja Triinu Laurits Freedowni rattaklubist kolmas.

Meeste Eliitklassi rattureid samuti viimasel etapil ei näinud, sest haigused ja kevadlaagrid ei võimaldanud neil osaleda. Sarja üldvõidu pälvis Caspar Austa TÜASK-ist, teine koht kuulus Veiko Tammistele Tartu Velost.

Kogu talvine karikasari pälvis osalejailt hulgaliselt kiidusõnu ja innustab korraldajaid ka edaspidi sellega jätkama. Sarjas osales kokku 72 võistlejat 9 klubist.