Tartus sai teoks väga vaatemänguline jalgrattavõistlus.

08.04.2013

Sel pühapäeval tehti Tartus taas pisut jalgrattaajalugu - nimelt korraldas Spordiklubi Velo rahvusvahelise jalgrattavõistluse BMX kross ketita sõidus. Kui mõnel noorel ratturil tekkis raja läbimisega pisut raskusi, siis vanemates vanuseklassides näidati uskumatuid kiirusi. Kuigi meie ratturitele olid tulnud konkurentsi osutama ka lätlased, sõitis päeva parima tulemuse 15,84 välja kodurajal võistelnud Veiko Tammiste (pildil). Võistlus osutus ratturite hulgas menukaks ja ilmselt on  sellest kujunemas üks järjekordne traditsiooniline üritus Tartu linnas.

Võistlust alustasid Cruiser klassi ratturid ja selle vanuseklassi võitis kogenud downhilli rattur Magnus Maramaa Freedowni rattaklubist suurepärase ajaga 15,97. Teine koht kuulus Tartu Velo ratturile, Veiko Lopmanile, ajaga 17,17 ning kolmas koht Janis Treimanisele Valmiera rattaklubist ajaga 17,57.

Kõige nooremate tüdrukute G7-8 vanuseklassis oli stardis vaid Mirjam Raun Tartu Velost. Kuigi ta nägi ränka vaeva trassi läbimisega, sai visa tüdruk sellega siiski hakkama ja publiku aplausi saatel lõpetanud sõitja lõppajaks oli 36,19.

Poiste B7-8 vanuseklassis olid vastamisi Tõnis Mugra ja Jassi Sobko, mõlemad Tartu Velost. Kindla võidu selles vanuseklassis sai Tõnis Mugra ajaga 19,40, teine koht Jassi Sobkole ajaga 21,32.

Tüdrukute G9-10 vanuseklassis tegi korraliku sõidu Miina Ojasild (alumisel pildil) Tartu Velost, kes sõitis välja tulemuse 22,21.

Poiste B9-10 vanuseklass oli kõige konkurentsitihedam vanuseklass neil võistlustel. Kindla võidu võttis siin Madis Mihkels Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 17,90. Teine ja kolmas koht kuulusid siin lätlastele, Toms Teraudkalnsile ja Martins Emils Treimanisele aegadega vastavalt 18,60 ja 18,81.

Tüdrukute G11-12 vanuseklassi esindas Roosi Gertrud Tärgla TÜ ASK-ist ja sõitis välja tulemuse 22,05.

Poiste B11-12 vanuseklassi võit kuulus aga lätlasele, Martins Melkisele Valmiera rattaklubist. Ta sõitis selle vanuseklassi parimaks tulemuseks välja 17,48. Teine koht läks aga Oliver Harris Hütile ajaga 19,62 ja kolmas Risto Looritsale ajaga 20,19. Mõlemad esindavad Vooremaa Centrum/Rattabaas spordiklubi.

Tüdrukute G13-14 vanuseklassi esikolmikus jäi kohtade jaotamine TÜ ASK-i siseasjaks. Võitja Kersti Johanna Ojasild ajaga 17,79, teine koht Kärt Langile ajaga 19,92 ja kolmas koht Laura Helen Luhtile ajaga 20,56.

Poiste B13-14 vanuseklassi võitjaks osutus Paul Parts TÜ ASK-ist ajaga 17,95, teine koht kuulus Randar Saarele Vooremaa Centrum/Rattabaas spordiklubist ajaga 19,02 ja kolmas koht Joonas Arvile TÜ ASK-ist ajaga 19,26.

Tüdrukute G15-16 vanuseklassis sõitis Liivi Mall Pari TÜ ASK-ist võiduajaks 21,09.

Poiste B15-16 vanuseklassis võitis Karl - Mattias Võso TÜ ASK-ist ajaga 17,47. Teine ja kolmas koht kuulusid aga Tartu Velo ratturitele, teine oli Siim Marjak ajaga 17,94 ja kolmas Siim Kononenko ajaga 18,66.

Naisjuunioride vanuseklassi võitjaks tuli Mae Lang ajaga 18,72, teine koht kuulus aga Liisa - Lotta Veikenile ajaga 20,12, mõlemad TÜ ASK.

Eliitnaiste konkurentsis osutus kiireimaks Ivika Lainevee Vooremaa Centrum/Rattabaas spordiklubist ajaga 18,97, teine koht kuulus Tea Langile TÜ ASK-ist ajaga 19,36.

Meeste Eliitklassis konkurents küll puudus, aga Veiko Tammiste Tartu Velost näitas igati nauditavat sõitu ja sõitis välja ka päeva parima tulemuse 15,84. Samuti said nooremad võidusõitjad Veiko sõitu jälgides aimu, palju tuleb veel tööd teha, et nii kiiresti sõita. Muide, Veiko aeg ketita sõidus oli ainult 1,74 sekundit kehvem tema poolt ketiga sõidetud parimast ajast.

Kokkuvõtteks võib öelda, et võistlus oli igati kordaläinud ja rattasõbrad veetsidi meeldiva pühapäeva Tartu Velo BMX Racinghallis.