Püha Loomaaia 13. Rattarallil oli parim Velo rattur Kuldar Põder.

30.04.2013

Püha Loomaaia 13. Rattaralli sõideti traditsioonilisel Audru ringil. Võistluskekus asus uuendatud Audru motoringrajal, kus asus ka stardi-finišipaik. Esimesena said stardi pikema võistlusmaa ratturid, kellel tuli läbida 84 km. Sõit oli väga närviline ja toimus mitmeid kukkumisi, samuti purunes hulgaliselt kumme. Õnnetustest ei pääsenud ka Velo ratturid. Juba esimestel kilomeetritel toimus kukkumine ja kahjuks jäi Velo ratturitest Margit Mikson selle taha ning pidi nägema ränka vaeva, et gruppi püüda. Paul Lõivul purunes teisel ringil aga tagumine kumm ja liidergruppi tal enam püüda ei õnnestunudki, Margus Merisalu pidi kukkumise vältimiseks sõitma teelt välja, Peeter Parmaskile sõideti tagant otsa ja tema jalg sai vigastada. Selline on õnnetuste kronoloogia, mille Velo ratturid pidid üle elama. Sellest hoolimata keegi neist ei katkestanud.

Parima tulemuse sõitis Velo ratturitest välja Kuldar Põder, kes üldjärjestuses oli 28. ja meeste Eliitklassis andis see 21. koha. Ülejäänud meie ratturite kohad jäid teise saja sisse, vanuseklasside kohad olid aga järgmised: Peeter Parmask oli Seenior 3 vanuseklassis 4., Margus Merisalu oli Seenior 4 vanuseklassi võitja, Paul Lõiv Seenior 2 vanuseklassis 30. ja Margit Mikson naiste Eliitklassis 15.