Tartu Velo ratturid võistlesid Läti karikavõistlustel.

13.05.2013

Tartu Velo noored BMX ratturid osalesid laupäeval toimunud Läti karikavõistluste avaetapil. Osavõtjaid oli saabunud Leedust, Lätist, Eestist, Soomest ja Venemaalt, kokku 253. Meie ratturite parima tulemuse eest hoolitses tüdrukute noorimas vanuseklassis startinud Miina Ojasild (pildil), kes saavutas G10 vanuseklassis 3. koha. Võitjaks selles vanuseklassis oli Glazere Liva Lizete Talava rattaklubist. Tüdrukute G14+ vanuseklassi võitis Vineta Petersone Smiltene rattaklubist, Ketlin Tekkel Tartu Velost saavutas 6. koha. Poiste B7 vanuseklassis oli kindla ülekaaluga parim Eduards Bucinš rattaklubist VSS "Spars", Rasmus Kiss saavutas 10. koha. Poiste B8 vanuseklassis võitis kohalik poiss, kodurajal sõitnud Stepans Klavs klubist Rigas Favorits. Meie poisid, Rico Suigusaar ja Lucas Lausing, saavutasid selles vanuseklassis vastavalt 13. ja 14. koha. Poiste B14 vanuseklassis võitis esikoha Mikus Stradinš Talava rattaklubist, Ardo Oks saavutas 13. koha. Poiste B15 vanuseklassi võitjaks tuli Helvijs Baris rattaklubist Vecpiebalga, Siim Marjak oli 14. ja Siim Kononenko 15.

Samal rajal tomub 8. ja 9. juunil Euroopa Meistrivõistluste etapp ja see võistlus oli paljudele BMX ratturitele peaprooviks enne tähtsat võistlust, sellest ka nii suur osavõtjate arv. Meie noortele ratturitele oli see aga koht, kust saada väärt kogemus tulevasteks sõitudeks.