Eesti ratturid tegid debüüdi BMX krossi Euroopa Meitrivõistlustel.

10.06.2013

 

Sel nädalavahetusel võistlesid Eesti parimad BMX krossiratturid Riias, Euroopa Meistrivõistlustel. Meie parimad tulemused sõideti välja just nooremates vanuseklassides, kus Lucas Lausing (pildil vasakul) jõudis B8 vanuseklassis kahel korral poolfinaali ja Kersti Johanna Ojasild (pildil paremal) saavutas G-14 vanuseklassis kõrge viienda koha.

Noorimaks vanuseklassiks Euroopa Meistrivõistlustel on 8 - aastaste poiste ja tüdrukute vanuseklass. Eestist osales selles vanuseklassis ainsana Lucas Lausing, kes tegi avapäeval suurepäraseid sõite. Ta saavutas kõigis kolmes eelsõidus teise koha, poolfinaalis pidi aga leppima 7. kohaga ja oli kokkuvõttes 11.- nes. Võitjaks osutus selles vanuseklassis Jan Seidl Tšehhi Vabariigist.

B11-12 vanuseklassis võitis kodupubliku rõõmuks lätlane Edvards Glazers, teine koht kuulus aga Cullen Rossile Inglismaalt. Eestit esindanud Karl Lausing pidi seekord leppima tagasihoidliku 36. kohaga.

Tüdrukute G-14 vanuseklassis läks võit samuti Läti Vabariiki, võitjaks tuli Vineta Petersone. Selles vanuseklassis tuli meie parim koht neilt võistlustelt, nimelt saavutas Kersti Johanna Ojasilt 5. koha.

B15-16 vanuseklassis võistles Eestist kaks ratturit, Ardo Oks ja Siim Lepik. Konkurents selles vanuseklassis on tige ja meie poistel kogenud konkurentide vastu palju võimalusi polnud. Siim Lepiku käsi käis eriti kehvalt, nimelt elas Siim soojendusel üle raske kukkumise ja startida sel päeval ei saanudki. Üks meie parimaid BMX rattureid, Ardo Oks, püüdis anda endast küll parimat, kuid blokeeriti osavalt ära ja finaalidesse tal ennast sõita ei õnnestunud. Selle päeva lõpuks siis Ardole 26. koht. Võitja selles vanuseklassis oli Justin Kimmann Hollandist.

Teisel päeval oli näha, et Lucas Lausingu avapäeva hea sõit ei jäänud konkurentidele märkamatuks. Lucas üritas küll, kuid tema rünnakud blokeeriti, ometi õnnestus tal sõita taas poolfinaalis ja  saavutada seal 5. koht. Teise päeva kokkuvõtteks Lucasele igati tubli 14. koht. Võitjaks selles vanuseklassis taas Jan Seidl Tšehhi Vabariigist.

B11-12 vanuseklassis läks võit taas lätlastele, võitja seekord Reino Liepins. Karl Lausingu koht teisel päeval oli 32.

G-14 vanuseklassis võitis teisel päeval Berthani Shriever Inglismaalt, Kersti Johanna Ojasild oli ka teisel päeval 5. kohal.

Ka teisel päeval pidid meie ratturid kogema taas ebaõnne. Nimelt vigastas Ardo Oks juba soojendusringil oma kätt ja tema võistlus jäigi katki. Siim Lepik otsustas küll startida, valutav õlg aga head tulemust välja sõita ei lubanud. Teise päeva kokkuvõtteks Siimule 23. koht. Võitja B15-16 vanuseklassis oli Viesturs Ceplitis Läti Vabariigist.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti BMX krossiratturid on igati konkurentsis, eriti nooremates vanuseklassides. Tehtud töö on vilja kandnud ja Eesti ratturite tulemused paranevad jõudsasti. Ilmselt võib lähiaastatel oodata säravamaid tulemusi ka rahvusvahelisel tasemel.

 

Tagasi nimekirja