Tartu BMX rajal toimusid Balti Karikavõistlused ja Tartu Linna Meistrivõistlused.

02.08.2013

 

27. ja 28. juulil toimusid Tartu BMX rajal rahvusvahelised võistlused Balti karikatele ja Tartu Linna meistritiitlile. Kohale oli tulnud 59 võistlejat 9 klubist. Oma kõrget taset näitasid taas Läti BMX ratturid ja viisid esikohakarikad endaga kaasa, esikolmiku kohti jätkus siiski ka eestlastele.

Esimesena olid rajal Cruiser klassi sõitjad, kus meie sõitjaid esindamas Kaupo Sobko, Tartu Velost. Võidu selles vanuseklassis võttis kogenud Rigas Favorits klubi esindaja, Maris Apels. Võitlus teisele kohale oli aga tuline ja otsustavaks sai finaalsõit, milles Kaupo Sobkol õnnestus alistada väga kogenud Läti Talava klubi esindaja, Janis Treimanis. Kaupo Sobkole siis selles vanuseklassis teine koht ja Janis Treimanis pidi seekord kolmanada kohaga leppima.

Poiste kõige nooremas vanuseklassis, B6 (kuni kuueaastased poisid), valitses kogu võistlust Marupe BMX klubi esindaja, Emilis Allers. Ta võitis kõik sõidud ja tuli ülekaalukaks võitjaks. Teise koha selles vanuseklassis võttis Kristers Apels Rigas Favorits klubist ja kolmanda koha Adrians Robežnieks Tartu Velost.

Poiste B7-8 vanuseklassis oli osavõtjaid rohkesti ja nii otsustatigi võitja alles finaalsõidus. Esikohale heitlesid kõik oma eelsõidud võitnud Gustavs Karlis Jurevics Talava klubist ja Rico Suigusaar Tartu Velost. Finaalis oli parem Jurevics ja talle siis ka võit selles vanuseklassis, Rico Suigusaar sai igati tubli teise koha. Kolmas selles vanuseklassis oli Gustavs Suna Rigas Favotits klubist.

Tüdrukute vanuseklasside sõitjad lasti rajale koos ja nii selgusid ka parimad: Naisjuunioridest 1. Ketlin Tekkel Freedowni klubist, G13-14 1. Kersti Johanna Ojasild Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, G9-10 1. Liva Lizete Glazere Talava klubist 2. Miina Ojasold Tartu Velost, G7-8 1. Veronika Sturiška SK Vecpiebalga klubist 2. Mirjam Raun Tartu Velost ja G6 1. Madara Kate Treimane Talava klubist.

Poiste B9-10 vanuseklassis võitis Marupe BMX klubi sõitja Martins Zadraks, teise koha sai Toms Markuss Teraudkalns Talava klubist ja kolmas oli Tallinna poiss, Graig Milan Meriloo.

Poiste 11-12 vanuseklassis võitis Edvards Glazers Talava klubist, teine koht kuulus Rinalds Karklinsile SK Vecpiebalga klubist ja kolmas koht Mihkel Tiksile Tartu Velost.

Poiste 13-14 vanuseklassis said kaksikvõidu Talava klubi esindajad, Mikus Stardzdins ja Krists Arturs Berzins, kolmas oli Filips Krists Rozitis Rigas Favorits klubist.

Kõige vanemaks vanuseklassisks oli seekord B15-16. Võitja väljaselgitamine selles klassis oli lätlaste siseasi ja esikolmik kujunes välja selliseks: võitja Viesturs Aldis Ceplitis Talava klubist, teine koht Arvis Karklinsile SK Vecpiebalga klubis ja kolmas oli Edvards Baltris Madonast.

Võistlustele registreerus ka Eliitklassi võistleja Marupe BMX klubist, kuid konkurenti talle ei olnud ja nii pidi mees leppima lihtsalt kerge treeninguga.

Tartu Linna Meistrivõistlustele oli tulnud juba oluliselt rohkem sõitjaid ka Eesti rattaklubidest, samas olid jälle mõned külalisvõistlejad lahkunud ja nii oli ka konkurents mõnes vanuseklssis nõrgem. See muidugi ei vähenda Tartu Meistrimedalite väärtust ja andis nii mõnelegi sõitjale võimaluse ennast näidata.

Võistluspäeva alustasid taas Cruiserite klassi sõitjad. Siin üllatas kõiki Heigo Kirsip, kes muutus iga sõiduga järjest kiiremaks ja võttis finaalivõiduga ka võidu selles klassis. Teise koha sõitis välja Janis Treimanis Talava klubist ja kolmas oli Kaupo Sobko Tartu Velost.

Poiste B6 vanuseklassis palus selle klassi Balti Karikavõitja, Emilis Allers viia ennast üle klass vanemasse vanuseklassi ja nii oli võimalus särada meie poistel. Kaksikvõidu said selles vanuseklassis Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi kasvandikud Oskar Lehto ja Joonatan Austa, kolmandana lõpetas Juhan Sobko Tartu Velost.

Poiste B7-8 vanuseklassis võitja Rico Suigusaar Tartu Velost, teine koht Emilis Allersile Marupe BMX klubist ja kolmas koht Lucas Lausingule Tartu Velost.

Tüdrukud taas ühes stardis ja parimad olid: Naisjuunioridest 1. Ketlin Tekkel Freedowni klubist, G13-16 1. Kersti Johanna Ojasild Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, G9-10 1. Miina Ojasild Tartu Velost, 2. Anni Annama Taaramäe Rattaklubist, G7-8 1. Mirjam Raun Tartu Velost, G6 1. Madara Kate Treimane Talava klubist.

Poiste B9-10 vanuseklassis võttis võidu Graig Milan Meriloo Tallinnast, teine koht Madis Mihkelsile TÜASK-ist ja kolmas Martins Emils Treimanisele Talava klubist.

Poiste B11-12 vanuseklassis võitis Mihkel Tiks Tartu Velost, teine koht Martins Melkisele Talava klubist ja kolmas Karl Lausingule Tartu Velost.

Poiste 13-14 vanuseklassi poisse oli vähe ja nad pidid sõitma klass vanemate poistega. Võitjaks selles vanuseklassis osutus Niks Budzinskis Madona klubist, teine koht Paul Partsile TÜASK-ist.

Poiste B15-16 vanuseklassis sai kindla võidu Edvards Baltris Madona klubist, ülejäänud kohtadele käis aga tuline heitlus, millesse sekkus ka Tartu Velo rattur, Ardo Oks. Finaalis ületas Ardo finišijoone küll kolmandana, kuid punktisumma andis talle siiski seekord neljanda koha. Teise koha selles vanuseklassis sai Roberts Cipulis Ventspilsist ja kolmas oli Renars Auga Smiltenest.

Selle võistlusega sai joon alla ka meie klubi poolt korraldatavatele välisraja võistlustele. Võistlushooaeg aga veel sellega ei lõpe ja meie BMX rattureid näeb sel suvehooajal võistlemas nii Lätis, kui Soomes.

 

 

Tagasi nimekirja