Meie BMX ratturid võistlesid Soomes edukalt.

26.08.2013

Sel nädalavahetusel toimus Soomes, Helsingi uhiuuel BMX krossirajal rahvusvaheline võistlus Finnish Open, kuhu oli kutsutud ka Eesti BMX krossiratturid. Võistlejaid oli tublisti üle saja, mis
näitab ala populaarsust Soomes. Eestist osalesid sellel võistlusel Tartu Velo, Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi ratturid ja üks individuaalvõistleja Tallinnast. Peale eestlaste olid välismaalastest kohal ka Läti ratturid. Võistlust alustati ajasõitudega ja naisjuunioridest sõitis
parima aja välja Kersti Johanna Ojasild Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 48.594.
Meesjuunioridest oli parim Arvis Brunavs klubist BMX Ozoleni ajaga
36.682., Ardo Oks Tartu Velost saavutas ajasõidus väga hinnatava viienda koha
ajaga 40.254. Lisaks oli M-12 vanuseklassis Mihkel Tiks Tartu Velost kolmas ja Tallinna poiss, Graig Milan Meriloo teine.
Noorematel sõitjatel ajasõite polnud ja alustati kohe eelsõitudega. Tartu Velo ratturidandsid siin korraliku lahingu, Jassi Sobko võitis kolmest eelsõidust kaks ja oli ühes teine, Juhan Sobko võitis ühe eelsõidu ja oli kahes teine, Adrians Robežnieks oli aga kõigis kolmes eelsõidus teine. Seega said kõik kolm ka oma vanuseklassides A-finaali ja võistlesid finaalis
kohtadele esikaheksas. B6 vanuseklassis hoidis Adrians Robežnieks viimase sirgeni teist kohta, väike hooletus enne finišit aga maksis talle kätte ja finišijoone ületas ta kolmandana. Juhan Sobko oli eelsõitudes palju jõudu kaotanud ja finaalis pidi leppima alles seitsmenda kohaga. B8 vanuseklassis tuli võitjaks Tallinna poiss, Graig Milan Meriloo, Jassi Sobko sõitis teisel kohal, pidi aga sõiduvea tõttu taanduma lõpuks siiski neljandaks. B12 vanuseklassis oli võidukas lätlane, Rolands Ritins Ozoleni BMX klubist, teine koht kuulus tema klubikaaslasele Niks Rozukalnsile ja kolmas oli Mihkel Tiks (pildil) Tartu Velost. Ardo Oks Tartu Velost võistles klass vanemas vanuseklassis ja saavutas meesjuunioride vanuseklassis igati hinnatava viienda koha. Võitjaks meesjuunioride klassis tuli Arvis Brunavs Ozoleni BMX klubist. Naisjuuniorid sõitsid finaali koos naiste eliitklassiga. Võitjaks osutus siin Soome RMR rattaklubi esindaja Outi Leinonen. Parima naisjuunioride vanuseklassi ratturina saavutas Kersti Johanna Ojasild Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist naiste finaalis igati tubli neljanda koha. Cruiserite klassis oli stardijoonel kaks eestlast. Soome klubi MTBCF esindajana saavutas Meeme Kuuse viienda koha, Kaupo Sobko Tartu Velost finaali seekord ei jõudnud. Võistlusreis Soome näitas meie BMX krossiratturite kiiret arengut ja jõudmist rahvusvahelisele tasemele, samas juhtis ka tähelepanu puudustele, mida järgmise hooaja ettevalmistusel silmas pidada.