Velo ratturitele Eesti Meistrivõistlustelt 5 medalit.

03.09.2013

Sel nädalavahetusel toimusid Jõgevamaal Eesti Meistrivõistlused noortele ja seenioridele eraldistardiga ning grupisõidus. Veloklubi oli esindatud 12 võistlejaga, kellest edukaimaks osutus Margus Merisalu kahe hõbemedaliga.

Laupäeval alustati eraldistardist sõitudega ja lühemal distantsil (10 km.) oli Seenior 5 vanuseklassis võidukas erasõitja, Kaljo Kaert ajaga 15.03.8. Aapo Rammo Velost saavutas selles vanuseklassis 6. koha ajaga 17.17.4. Seenior 4 vanuseklassi sõitjatel tuli läbida 15 km. ja võitjaks osutus siin Indrek Otsus Kalevi Jalgrattakooli võistkonnast ajaga 22.48.9. Margus Merisalu (pildil) Velost võitis sellel distantsil hõbemedali ajaga 23.45.7. Noorematel seenioridel tuli läbida 20 km. Seenior 1 vanuseklassi võitjaks oli Kalle Kriit Vooremaa Centrum/Rattabaas klubist ajaga 27.24.5, teine koht kuulus Rakke Rattaklubi esindajale, Raimo Kiviojale ajaga 27.45.6 ja kolmas oli selles vanuseklassis Priit Kasenõmm Velost ajaga 28.10.0. Otto Osula saavutas ajaga 29.13.6 seitsmenda koha ja Lars-Erik Hion ajaga 30.52.8 kuueteiskümnenda koha. Seenior 2 vanuseklassis võitis Virgo Karu Hawaii Expressist ajaga 27.47.9, Paul Lõiv Velost oli ajaga 29.20.7 kuues. Seenior 3 vanuseklassis võitis Urmas Karlson Arctiku rattaklubist ajaga 27.21.7., teine koht kuulus Aimur Uugile Hawaii Expressist ajaga 31.33.3 ja kolmas oli Peeter Parmask Velost ajaga 32.06.3.

Pühapäeval oli grupisõitude päev ja siin alustati taas lühemate distantsidega. Seenior 5 vanuseklassil tuli läbida 3 ringi (38,4 km.) ja siin sai võidu Anatoli Männi Investment Agency rattaklubist, kes finišiheitluses edestas Aapo Rammot Velost. Seenior 4 vanuseklassi distantsiks oli 64 km. ja siin tabas ebaõnn Margus Merisalut Velost, kes ühes teravnurkses kurvis võttis liiga suure riski ja sõitis teelt välja. Teele tagasi ronimine võttis aega ja peagruppi püüda enam ei õnnestunud. Võidu võttis siin peagrupis lõpetanud Nikolai Fjodorov Eesti Posti spordiklubist, Margus Merisalule aga tubli sõiduga hõbemedal. Seenior 1-3 sõitsid 76,8 km ja sellel distantsil mängis võistluses oma osa ka ilmataat. Sõideti kohati väga tugevas vihmasajus ja katkestajaid oli ohtrasti. Ebaõnn tabas juba esimesel ringil Paul Lõivu, kelle rattal purunes käiguvahetaja ja sõit jäi katki. Velo ratturitest oli katkestajaid teisigi, lõpuni sõitsid Priit Kasenõmm (Sen 1) 13. kohaga ja Toomas Viigipuu (Sen 3) 5. kohaga. Otto Osula lõpetas samuti, jäi aga lõpuajas ajalimiidi taha. Sõidu võitis Tarmo Kopli Hawaii Expressist, Seenior 3 vanuseklassi võitjaks oli Toivo Kuldmäe Püha Loomaaia rattaklubist.