BMX Helsinki Season Final

28.10.2013

 

 

 

 

Meie BMX krossiratturid käisid Helsingis välishooaega lõpetamas. Korraldati rahvusvaheline kross, kus peale Soome ja Eesti ratturite osalesid ka Rootsi krossisõitjad. Seda, et suvel korralikult tööd on tehtud, oli näha juba eelsõitudes.

Poiste B7 vanuseklassis võitis Juhan Sobko kõik 3 eelsõitu ja tagas sellega kindlalt koha A finaalis. Sama vanuseklassis poiss, Tõnis Mugra oli samuti kahes eelsõidus võidukas, pidi aga kolmandas üle elama kukkumise. Õnneks polnud kukkumine tõsine ja koht A finaalis oli sellega kindlustatud ning jäi oodata põnevat finaalsõitu. Finaalis sai Tõnis (teisel pildil) kindla võidu ja kaksikvõidu eest Velo ratturitele hoolitses Juhan Sobko. B8 vanuseklassis sai Jassi Sobko samuti kolm eelsõidu võitu ja pääses A finaali. Teises B8 ratturite grupis võistles kaasa Miina Ojasild, kelle aastaid küll 9, kuna aga rohkem nooremaid   tüdrukuid osalemas polnud, pidigi ta koos poistega võistlema. Miina tegi korralikku sõitu ja pani poisid paika, võites samuti kõik 3 eelsõitu. Poiste B8 vanuseklassi võitjaks tuligi Miina Ojasild (alumisel pildil), teise kohaga kindlustas Velo ratturitele kaksikvõidu Jassi Sobko.

 

 

Poiste B12 vanuseklassis võistles Karl Lausing Velost. Kaks esimest eelsõitu õnnestus tal võita, kolmandas pidi Karl leppima aga kolmanda kohaga. See tagas talle koha A finaalis, kus aga Karlil sõit ebaõnnestus ja tal tuli kokkuvõttes leppida kaheksanda kohaga.

Naiste osavõtt sellelt võistlusel oli tagasihoidlik ja selle tõttu pidi veel 14-aastane Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi rattur, Kersti Johanna Ojasild, võistlema koos Eliit vanuseklassi naistega. Jõudude vahekord oli siin selge ja Kersti Johanna pingutustele vaatamata ta endast kogenenumatele ratturitele vastu ei saanud. Kersti Johanna Ojasillale kokkuvõttes neljas koht.

Sama saatus tabas ka meie kogenuimat BMX ratturit, Ardo Oksa. Tema vanuseklassi samuti ei avatud ja 15 aastasel Ardol tuli võistelda juunioride ning Eliitklassi ratturitega. Ardo kellelegi armu ei andnud ja eelsõitudes tulid igati hinnatavad kohad - viies, teine ja kolmas. Finaalis tegi Ardo samuti korralikku sõitu, riskis aga eelviimases viraažis pisut liialt ja kukkumine ei võimaldanud talle seekord kaheksandast kohast paremat.

 

Selle võistlusega sai edukale hooajale igati korralik punkt pandud ja see andis ka ülevaate, mille kallal talvel tuleb veel vaeva näha, et järgmine hooaeg veel edukamaks osutuks.

 

Tagasi nimekirja