Ööpik ja Jüri võistlesid Prantsusmaal

17.02.2009

Prantsusmaa amatöörmeeskonnas Team Albert Bigot 79 pedaalivad eestlased Esko Ööpik ja Mihkel Jüri osalesid pühapäeval 125 kilomeetri pikkusel võidusõidul Circuit des Plages Vendéennes.

Ööpik jõudis finishisse 33ndana, saades võitja Dries Depoorteriga sama aja. Ööpik oli selle tulemusega oma meeskonna parim. Jüri finisheeris peagrupis, mis kaotas võitjale 1.35. Protokolli märgiti talle 96. koht.

Võistlusel osalesid mitmed Prantsusmaa tipp-amatöörklubid (Vendee U, UC Nantes Atlantique, VC Rouen 76) ning ka mõned amatöörmeeskonnad Belgiast.

Eesti poiste treener Serge Pineau jäi oma hoolealuste hooaja avavõistluse tulemusega rahule. Pineau sõnul tegi just Mihkel Jüri möödunud aastal suure arenguhüppe.

«Mihkel Jüri on väga tugev rattur, kuid 2007. aastal sõitis ta vaid 12 000 km,» kirjeldas rattatreener portaalile rattaprofid.com. «Ma töötasin temaga eelmisel aastal ja ta tegi läbi suure arengu, võites ka Bretagnes sõidetud võistluse Les Forges.»

Esko Ööpik sai samuti eelmisel aastal võidurõõmu tunda - ta võitis pärast 120 kilomeetrit jooksikutegrupis sõites ühepäevasõidu Nozay-Nozay.

Pineau sõnul on Jüri ja Ööpiku eesmärk sel aastal Prantsusmaal hästi sõita ning edasi areneda. «Häid tulemusi võiks teha Saaremaa Velotuuril ja Eesti meistrivõistlustel,» tõi Pineau välja tähtsad sõidud.

Pineau sõnul ei tahaks ta tulevikus piirduda vaid amatööride treenimisega - aastal 2011 oleks tal sooviks luua continental-kategooria profitiim.

«Tahaks luua Kalevi-sarnase meeskonna, mis oleks kas Eestis, Lätis, Leedus või Rumeenias registreeritud, kuid Itaalia asemel võistleks Prantsusmaal,» kirjeldas Pineau oma tulevikuvisiooni.

allikas www.ejl.ee

Tagasi nimekirja