Rahvusvaheline BMX krossi karikasari lõppes Tartus uue rajarekordiga.

15.04.2014

Kogu talve väldanud rahvusvaheline BMX krossi karikasari sai 5. etapiga väärika lõpplahenduse. Kogu talvehooaja heas hoos olnud Tartu Velo rattur, Ardo Oks rõõmustas publikut ka viimasel etapil kiire sõiduga. Kuigi eelmisel etapil väljasõidetud aeg 13,09 tundus juba fantastiline, polnus see veel Ardo viimane sõna. Viimasel etapil sai rajarekord ületatud koguni kahel korral: teisest eelsõidust tuli aeg 13,05, kolmandast 12,98! Näib, et talvine ettevalmistus suvehooajaks on olnud tõhus, sest oma tulemust parandasid viimasel etapil paljud ratturid. Lisaks on lisandunud BMX krossikaardile sellised keskused nagu Viljandi ja Pärnu. Tagasihoidlik on olnud seni Tallinna rattaklubide huvi, kuid loodame et järgmine hooaeg toob ka sealt huvilisi juurde.

Karikasarja võitjad vanuseklasside kaupa:

B6 - Gregor Ilves  Tartu Velo

G7-8 - Mirjam Raun Tartu Velo

B7-8 - Tõnis Mugra  Tartu Velo

G9-10 - Miina Ojasild  Tartu Velo

B9-10 - Gustavs Jurevics  Talava

G11-12 - Anni Annamaa  Rein Taaramäe Rattaklubi

B11-12 - Karl Lausing  Tartu Velo

G13-14 - Ilona Tasane  Viljandi Rattaklubi

B13-14 - Mihkel Tiks  Tartu Velo

G15-16 - Kersti Johanna Ojasild  Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi

B15-16 - Ardo Oks  Tartu Velo

Naisjuuniorid - Ketlin Tekkel  Freedown

Meesjuuniorid - Danel Kivi  Tartu Velo

Naiste Eliitklass - Sirje Lepik  Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi

Meeste Eliitklass - Caspar Austa  Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi

Talvekarikas tervikuna on sel aastal olnud eriti edukas, sest kandepind on oluliselt laienend ja osavõtjate arv on ületanud juba saja ratturi piiri ning võistluse korraldamisel nendes tingimustes tuleb järgmiseks hooajaks kindlasti ka muudatusi teha.