Meie BMX krossiratturid osalesid Läti Meistrivõistluste 1. etapil ja mitte kehvasti.

06.05.2014

Nädalavahetusel alustati Läti Meistrivõistlustega BMX krossisja kohal olid ka Eesti krossisõitjad. Lätis on sellel alal tase maailmaklassist ja seda hinnatavam on meie poiste ning tüdrukute edu nii mõneski vanuseklassis. Kohal oli rekordarv osavõtjaid, 286,  Eesti krossisõitjaid esindasid Tartu Velo ratturid ning erasõitja, Graig Milan Meriloo Tallinnast. Sõitu alustasid kõige nooremad tüdrukud ja seal oli meil välja panna andekas noorrattur, Miina Ojasild. Stardis teada- tuntud tegijad juba rahvusvahelisel tasemel, Liva Lizete Glazere ja Paula Zavinska, kes omavanustele poistelegi tuule alla teevad. Miina pingutas kõvasti ja kolmandas eelsõidus suutis ennast juba esikolmikusses sõita. Finaalis sai ta aga neljanda koha ja pidi selle kohaga leppima ka kokkuvõttes. Selle vanuseklassi võitjaks tuli Glazere Talava rattaklubist. Üheks osavõtjaterohkemaks vanuseklassisks oli poiste B7 vanuseklass. Meie sõitjatest osalesid siin Adrians Robežnieks ja Juhan Sobko, kohad vastavalt 21. ja 29. Võitjaks tuli kohalik poiss, Emils Allers Marupe rattaklubist.B8 vanuseklassis osales meie poistest Tõnis Mugra ja saavutas igati tubli 13. koha, võitjaks tuli Edgars Langmanis Rigas Favorits rattaklubist. B9 vanuseklassis saavutas Jassi Sobko 22. koha, võitja Salvis Garancs VSS "Spars" rattaklubist. Tõelise üllatuse valmistas Graig Milan Meriloo Tallinnast, kes saavutas B10 vanuseklassi poiste konkurentsis 2. koha Martinš Zadraksi järel Marupe rattaklubist. Kindlasti aitas sellele edule kaasa ka poisi harjutamine sel kevadel Euroopas, aga Läti tasemel esikolmikusses sõitmine on kindlasti väga suur kordaminek. Karl Lausing saavutas B12 vanuseklassis 18. koha, võitjaks selles vanuseklassis tuli Ronalds Ritinš Ozoleni rattaklubist. Kindlasti võib suureks kordaminekuks lugeda ka Mihkel Tiksi (pildil) 5. kohta poiste B13 vanuseklassis, võitja Edvards Glazers Talava rattaklubist. Suureks kordaminekuks vanemates vanuseklassides on juba A finaali jõudmine, Ardo Oksal (pildil 2. positsioonil) see sellel võistlusel küll veel ei õnnestunud, oma sisu näitas ta aga B finaali võiduga, kokkuvõttes 9. koht.

Pühapäeval toimusid kohaliku rattaklubi, BMX Marupe, karikavõistlused ja siin osalesid lisaks Tartu Velo ratturitele ka 3 klubi Freedown ratturit Eestist. Võitjad vanuseklasside kaupa olid:

G10 - Liva Lizete Glazere   Talava/VBSS

B17+ - Žaks Jaunbralis        Ozoleni

5. Gregor Sprengk          Freedown

JM- EM - Ansis Uškaurs        Rigas Favorits/RRS

Marupe karikavõistlustel osales kokku 220 võistlejat.