Tartus koolitati treenereid.

15.05.2014

BMX krossiga tegeletakse Tartus juba 4 aastat ja nüüd oleme jõudnud punkti, kust oma jõududega enam edasi minna ei saa. Ometi on meie töö niipalju vilja kandnud, et endine Läti profirattur, Artis Žentins nägi meie ratturites piisavalt potentsiaali, et neid edasi aidata.

Artis Žentins on väga kireva elulooga rattur. Valmiera poiss alustas BMX krossi treeningutega juba 6- aastaselt. Oma klassivenna, nüüdseks juba kahekordse olümpiavõitja, Maris Strombergiga tehti esimesi samme Euroopas väga kehva varustuse, kuid tohutu tahtmisega. Edu ei jäänud tulemata ja noorteklassis jõudis Artis juunioride Euroopa Meistrivõistlustel hõbemedalile. Meeste Eliitklassi esimesed aastad olid samuti edukad ja juba 2006 aastal tuli ta Euroopa Meistrivõistluste üldarvestuses kolmandaks, maailma reitingus üheksandaks. Järgnes raske kukkumine ja 2007 aasta kulus raviprotseduuridele. 2008 aastal oli ta jälle tipus ja tuli nii Läti, kui Saksamaa meistriks. Kahjuks järgnes jälle raske trauma ja see tõmbas ka kriipsu tema edasisele karjäärile. Armastus selle ala vastu oli aga nii suur, et Artis läbis 2010- 2013 aastal treenerikoolituse ja jätkab oma teadmiste edasiandmist noorematele ratturitele.

Meie ratturite sõite kommenteeris Artis Žentins järgnevalt: start on, jõud on, kiirus on, tehnikat ei ole. Vot seda palusimegi tal tulla järgiaitama. Eesti rattaklubide huvi BMX krossi vastu on viimasel aastal märgatavalt tõusnud ja nii olid mitme rattaklubide treenerid kohe nõus koolitusel osalema ning keegi ei pidanud seda ka kahetsema. Artis andis esmalt ülevaate selle ala filosoofiast, kõigest sellest, mis jääb rajast väljapoole. Edasi käsitles ta rattaga seonduvaid tähtsamaid momente ning läks lõpuks üle ka sõidutehnilistele nüanssidele. Koolitus kestis kaks tundi ja täitis täielikult oma eesmärgi. Õppida on meil selle ala kohta veel väga palju, vajalikke teadmisi aga said kõik koolitusel osalenud. Koolituse lõpus lepiti ka kokku, et koostöö jätkub ja juba sel suvel on oodata nii Artise külaskäiku Tartu, kui meie ratturite osalemist Lätis toimuvates treeninglaagrites ja võistlustel.