Miina Ojasild Jelgavas kolmas, Ardo Oks seitsmes.

26.05.2014

Eestlaste sõit Jelgavas, Läti Meistrivõistluste 2. etapil oli nagu sõit Ameerika mägedel - oli nii kukkumisi, pettumusi kui ka õnnestumisi. See ala on Lätis väga populaarne, mida kinnitavad järjekordsed osavõtjate rekordnumbrid, mis ulatusid seekord juba üle kolmesaja. Eestlasi esindasid Läti meistrivõistlustel Tartu Velo ratturid ja lisaks eestlastele olid välismaalastest kohal veel Leedu, Venemaa ning Valgevene ratturid. Võistlus oli väga kõrgetasemeline, sest stardis olid ka mitmed rahvusvaheliselt tunnustatud ja tituleeritud sõitjad. Ilm oli halastamatu, sõideti kogu päev 30- kraadises kuumuses, mis finaalsõitudeks oli nii mõnegi sõitja korralikult ära kurnanud.

Esimesena olid stardis noorimad tüdrukud G10 vanuseklassist, kus eestlasi esindamas Miina Ojasild (ülemisel pildil). Miina oli sellel rajal esmakordselt, nagu ka kõik teised Tartu Velo ratturid ja enne võistlust jäi aeg rajaga tutvumiseks väga napiks. Sellegipoolest tegi Miina väga korraliku sõidu ja saavutas neljanda koha. Võitjaks osutus lätlane, Liva Lizete Glazere Talava/VBSS spordiklubist.

Poiste B7 vanuseklassis oli meilt stardis Juhan Sobko. Juhanil oli esimestes sõitudes silmnähtavaid raskusi ja õige hoo sai ta sisse alles kolmandas eelsõidus, kust tuli 4. koht. Kahjuks sellest finaali jõudmiseks ei piisanud ja tal tuli esimesel päeval leppida 25. kohaga. Võitjaks selles vanuseklassis tuli Emils Allers Marupe rattaklubist.

B8 vanuseklassi poiste hulgas tegi korraliku etteaste Tõnis Mugra. Eelsõitudest sai ta kindlalt edasi, 7. koht poolfinaalis tähendas aga kohta B finaalis ja Tõnisele kokkuvõttes igati tubli 13. koht. Võitja selles vanuseklassis oli Edgars Langmanis Rigas Favorits/RRS rattaklubist.

B9 vanuseklassis oli eestlastest rajal Jassi Sobko. Jassi võitles küll vapralt aga kahjuks kohtadega eelsõitudest finaali tal seekord asja polnud ja ta pidi leppima kokkuvõttes 22. kohaga. Võitjaks tuli Mikus Freimanis Rigas Favorits/RRS rattaklubist.

B10 vanuseklasssis oli eestlastest rajal individuaalvõistleja Grai Milan Meriloo Tallinnast. Graig võitis kõik kolm eelsõitu ja pääses kindlalt finaali, poolfinaali 7. koht kukutas ta aga B finaali. Võit B finaalis tähendas kokkuvõttes aga igati tublit 9. kohta. Võitja oli selles vanuseklassis Maxim Khromochkin RUS/X-klubs ozolnieki rattaklubist.

Veel võistles eestlastest esimesel päeval Ardo Oks (alumisel pildil) B16 vanuseklassis. Ardol ei õnnestunud sel korral küll ennast A finaali sõita, võit B finaalis aga tähendas kokkuvõttes 9. kohta. Võitjaks tuli leedukas Gabrielius Pabijanskas Dubysa LT rattaklubist.

Teisel päeval võisteldi Jelgava Meistrivõistlustel ja siin õnnestus nii mõnelgi meie ratturil oma eelmise päeva tulemust parandada. Lisaks olid eestlastest sel päeval võistlemas ka Freedown-i rattaklubi sõitjad. Teise päeva tulemused:

G10  1. Liva Lizete Glazere   Talava/VBSS

3. Miina Ojasild             Tartu Velo

B7   1. Emils Allers                 Marupe

21. Juhan Sobko              Tartu Velo

B8   1. Edgars Langmanis      Rigas Favorits/RRS

15. Rasmus Kiss               Freedown

16. Tõnis Mugra               Tartu Velo  (kukkus)

B9   1. Gustavs Karlis Jurevics   Talava/VBSS

15. Jassi Sobko                Tartu Velo

B10 1. Karlis Pedraudzis        Talava/VBSS

2. Graig Milan Meriloo     erasõitja