19. Tartu Velo Tuuri võitis Peip Reedi.

12.06.2014

Tartu Velo Tuur sõideti juba 19. korda ja traditsiooniliselt selgus võitja tugevas heitluses. Ilm seekord sõitjaid ei hellitanud, oli nii tuult, vihma kui palavust. Proloogis, nagu tavaliselt, suuri vahesid sisse ei sõidetud ja otsustavad sündmused leidsid aset grupisõidus. Kui tavaliselt kaitseb klubi oma liidrisärki, siis kõigile üllatuseks seekord nii ei läinud. Spordiklubi Peloton oli ilmselt oma taktika ümber mänginud ja proloogivõitja Kalev Intsu võidulootused kustutati üsna varakult. Juba avaringil sõitsid grupil eest ära Kalevi klubikaaslased Mihkel Jüri ja Peip Reedi, kes jõudsasti peagrupiga vahet kasvatasid ja sellega oli ka kogu tuuri saatuse otsustasid. Liidriks tõusis Mihkel Jüri, kes viimasel etapil aga starti ei ilmunud ja sellega ka tuurivõidu klubikaaslasele kinkis. Teiseks tuli tuuri kokkuvõttes Andres Kulbin (mõl. Peloton) ja kolmandaks Kurmo Neemela Dünamo rattaklubist. Parima Velo ratturina oli Margus Merisalu kümnes. Vanuseklasside võitjad olid: Steve Astok - Paralepa Rattaklubi (Sport), Rajko Rattur - Haanja Rattaklubi (Sen. 1), Peip Reedi - Peloton (Sen. 2), Aivar Lehtmaa - Dünamo (Sen. 3) ja Margus Merisalu - Velo (Sen. 4)