BMX krossi Eesti Meistrivõistlustel sai näha rõõmu, naeru kui ka pisaraid.

07.07.2014

Sel nädalavahetusel toimusid Tartus Eesti Meistrivõistlused BMX krossis. Ilus suveilm oli Tartusse meelitanud hulgaliselt sõitjaid ja kaasaelajaid nii Eestist, kui Lätist. Lätlaste teada - tuntud kõrge tase BMX krossis pani meie ratturid kõvasti pingutama, et lõunanaabritega sammu pidada ja päris mitmel meie ratturil õnnestus see suurepäraselt.

Laupäeval sõideti ka  Estonian Open karikasarja II etapp, mis oli aga alles eelmänguks tõelisele lahingule, mis pühapäeval Tartus aset leidis.

Eesti Meistrivõistlustele oli ennast registreerinud üle saja ratturi ja see tõotas väga tõsist võidusõitu. Eelnevad tiitlid ja võidud siin ei lugenud ning kõik ratturid alustasid  võrdsest seisust. Võistluspäev oli täis rõõmsaid hõikeid, kuid oli ka traagikat. Ehk kõige traagilisem vahejuhtum juhtus just meie kõige kiireimas ja oodatuimas finaalsõidus, poiste B15- 16 vanuseklassis, kus toimus ränk kukkumine ja meie kiireim krossirattur Ardo Oks ei suutnud konkurendile otsasõitu vältida ning sai ränga kukkumise osaliseks. Sõidu ta siiski lõpetas, kuid saadeti arstide poolt  peale võistlust kodusele ravile. Samas kukkumises osales veel teinegi selle sõidu favoriit Siim Lepik. Õnneks tema vigastused olid kergemad ja Siim saab rattahooaega jätkata.

Eesti Meistrivõistlustel said esimesena stardiõiguse kõige vanemad ratturid Cruiser ratastel. Siin pidas tõelise kassi - hiire mängu maha Veiko Tammiste Tartu Velost. Eelsõitudes lasi Veiko konkurentidel särada ja leppis ise tagasihoidlike kohtadega, finaalis näitas aga oma tõelist sisu ja Eesti Meistritiitel tuli korraliku edumaaga. Teisena lõpetas finaali Ingus Saulitis Marupe rattaklubist ja kolmas, ühtlasi Eesti Meistrivõistluste hõbe oli Viljar Teppo Freedowni rattaklubist ning pronksmedal kuulus  tema võistkonnakaaslane Raido Žirnale.

Peale Cruisereid alustati kõige nooremate ratturite vanuseklassidega ja oma vanuseklassi parimad olid:

G7-8  1. Mirjam Raun             Tartu Velo

Naiste Eliit  1. Sirje Lepik        TÜASK

2. Ivika Lainevee  Vooremaa Centrum/Rattabaas

3. Elerin Kivi          Rein Taaramäe Rattaklubi

Meeste Eliitklassis tuli ainsana Eesti ratturitest välja Greg Hallop Viljandi Rattaklubist, kahjuks konkurentsi puudumise tõttu selles vanuseklassis Eesti Meistritiitlit välja ei antudki.

Pildile jäi Reinis Rubinsi kõrgelennuline hüpe, võitjaks tuli aga selles sõidus pildil tema taga olev Artis Mozeiko Rigas Favorits rattaklubist.

Järgmine rahvusvaheline BMX krossivõistlus Tartus toimub 09.- 10. augustil, kui on kavas Eesti karikasarja Estonian Open finaaletapp ja Balti karikavõistlused BMX krossis. Eesti BMX krossiratturid on ennast rahvusvahelistel võistlustel sedavõrd tõestanud, et siia tullakse ka välismaalt hea meelega meie ratturitega mõõtu võtma. On oodata taas tõsist lahingut ja kindlasti on selles ka meie BMX krossiratturitel oma sõna kaasa rääkida.