Läti Meistrivõistluste etapilt eestlastele 2 medalit.

18.08.2014

Riias sel nädalavahetusel peetud Läti Meistrivõistluste 6. etapilt said eestlased 2 medalit. Tublimad olid seekord meie õrnema soo esindajad, kellel tõsi küll ka konkurents pisut hõredam. Tüdrukute kõige nooremas vanuseklassis tegi tublit sõitu Miina Ojasild Tartu Velost, kes eelsõitudest teisena finaali pääses ja sealt ka hõbemedali võitis. Esikoha pälvis selle vanuseklassi suveräänne liider Lätis, Liva Lizete Glazere Talava/VBSS spordiklubist. Tüdrukute G14+ vanuseklassis saavutas Ketlin Tekkel Freedowni rattaklubist kolmanda koha, võitjaks selles vanuseklassis oli Lelde Šuma Madona rattaklubist. Poiste vanuseklassides meil seekord nii hästi ei läinud, sest poisid tulid just Valmiera raskest viiepäevasest treeninglaagrist ja sõiduteravusest jäi seetõttu vajaka. Ometi võideldi vapralt ja osavõturohkeimas vanuseklassis B8 saavutasid Rasmus Kiss Feedowni rattaklubist 19. koha ja Tõnis Mugra Tartu Velost 20. koha. Võitjaks selles vanuseklassis oli kohalik poiss, Edgars Langmanis Rigas Favorits/RRS rattaklubist. Veel osales sellel võistlusel eestlastest Karl Lausing Tartu Velost, kes B12 vanuseklassis saavutas 12. koha. Võitja selles vanuseklassis oli Rolands Ritins Ozoleni rattaklubist. Kokku osales Läti Meistrivõistluste 6. etapil 252 ratturit. Pildil vasakul Miina Ojasild.

Pühapäeval sõideti Riia karikavõistlused ja seal olid meie ratturite kohad järgmised:

G10 - 1. Liva Lizete Glazere   Talava/VBSS

3. Miina Ojasild  Tartu Velo

B7-8 - 1. Edgars Langmanis  Rigas Favorits/RRS

35. Rasmus Kiss  Freedown

37. Tõnis Mugra  Tartu Velo

B11-12 - 1. Niks Rozukalns  Ozoleni

22. Karl Lausing  Tartu Velo

Kokku osales Riia karikavõistlustel 200 ratturit.