Spordiklubi Velo tähistas oma juubelit

08.12.2014

6. detsembril tähistas Spordiklubi Velo oma 20. juubelit. Selleks puhuks olid kõik liikmed kutsutud Otepääle, Veski Spordibaasi sünnipäevapeole. Pidustused algasid sportlikult ja kõik liikmed said ennast erinrvates tegevustes proovile panna. Tehti ka kokkuvõtteid möödunud spordiaastast ja kuulutati välja parimad. Rahuloluks annab kindlasti põhjust spordiklubi paiknemine reitingutabeli 12. kohal (kokku 60 klubi), noorteklubidest oli Velo 13. kohal. Samas oli Velo veel parim seenioride klubi 2014 aastal. Klubi pariamateks ratturiteks olid sellel aastal Ardo Oks (parim noorrattur) ja Raul Arula (mõl.pildil). Raul võitis sellel aastal 2 medalit Eesti Meistrivõistlustelt ja oli ka reitingutabeli võitja omas vanuseklassis. Ardol Eesti Meistrivõistlused küll ebaõnnestusid kukkumise tõttu, samas näitas ta oma sisu teistel rahvusvahelistel võistlustel, mis tagas temale samuti reitingutabeli 1. koha omavanuste BMX krossiratturite hulgas. Märkimist väärib veel Margus Merisalu kaks hõbemedalit Eesti Meistrivõistlustelt ja teine koht reitingutabelis, Aapo Rammo hõbe ja pronksmedal, ning Priit Kasenõmme ja Peeter Parmaski prnksmedalid, mis kõik tõstsid Velo Eesti Meistrivõistluste edukaimaks klubiks. Criuserite reitingus juhtis edetabelit Kaupo Sobko Veiko Tammiste ees, Peeter Parmask jagas selles arvestuses 4.- 5. kohta.  Eesti Meistrivõistlused BMX krossis olid Velole samuti väga edukad. Meistrikullad kuulusid siin Veiko Tammistele (Cruiser), Mirjam Raunile (G7- 8), Tõnis Mugrale (B7- 8), Miina Ojasillale (G9- 10) ja Karl Lausingule (B11- 12). Hõbemedali võitis Gregor Ilves (B6), pronksmedaliga lõpetasid Karl Kiviväli (B6), Helene Aliide Ojasild (G7- 8) ja Jassi Sobko (B9- 10). Lisaks oli noortel veel hulgaliselt väga häid tulemusi rahvusvahelistelt võistlustelt.

2014.aasta tulemused on nüüd kokku võetud ja ettevalmistused järgmiseks hooajaks juba käivad. Järgmisel nädalavahetusel sõidetakse juba Tartu Linna Talviste karikavõistluste II etapp BMX krossis.