Tartu Talvekarika III etapil uuendati taas rajarekordit.

20.01.2015

 

On saanud juba traditsiooniks, et pea igal Tartu Linna Talvekarika etapil uueneb ka rajarekord ja seni on kõige sellega hakkama saanud meie kiireim BMX krossirattur, Ardo Oks (pildil). Kuigi ka teiesed krossiratturid on oma tulemusi tõhusalt parandanud, pole seni veel keegi Ardole ohtlikuks saanud.

Võistlust alustatigi ajasõitudega ja kõigepealt olid stardijoonel kõige nooremad ratturid. G6 vanuseklassis sai Helena Alide Ojasild ajaks 34.63, poiste B6 vanuseklassis sai Travis Leok ajaks 24.10, mõlemad Tartu Velost.

Poiste B7-8 vanuseklassis oli parimaks Ats Joosep Angerpikk ajaga 17.52, teine koht kuulus Sebastian Leokile ajaga 17.73, mõlemad Tartu Velost ja kolmas koht Oskar Lehtole TÜASK-i rattaklubist ajaga 17.91.

Poiste B9-10 vanuseklassis oli ülekaalukaks võitjaks Tõnis Mugra Tartu Velost, kes võitis teist kohta pea sekundiga ja saades ajaks 15.96. Teine koht kuulus selles vanuseklassis lätlasele, Gustavs Karlis Jurevicsile Talava rattaklubist ajaga 16.92 ja kolmas Ralfs Fridvaldsile Valmiera rattaklubist ajaga 17.07.

Tüdrukute G11-12 vanuseklassis võitis ajasõidud Miina Ojasild Tartu Velost ajaga 16.50, teise koha sai Anni Annamaa Rein Taaramäe Rattaklubist ajaga 17.04 ja kolmanda Elina Tasane Viljandi Rattaklubist ajaga 17.74.

Poiste B11-12 vanuseklassis saavutas samuti ülekaaluka võidu Madis Mihkels TÜASK-i rattaklubist ajaga 14.57, teiseks tuli tema klubikaaslane, Remi Soo, ajaga 16.01 ja kolmanda koha Rihards Janis Liepins Talava rattaklubist ajaga 16.05.

Poiste B13-14 vanuseklassis võitis ajasõidud Karl Lausing TÜASK-i rattaklubist ajaga 14.75, teise koha saavutas Niks Verebs Madona rattaklubist ajaga 15.36 ja kolmanda Kristhen Grossmann Rein Taaramäe Rattaklubist ajaga 15.63.

Tüdrukute G15-16 vanuseklassis võitis ajasõidud Kristel Sandra Soonik Viljandi Rattaklubist ajaga 16.13, teise koha saavutas Kersti Johanna Ojasild TÜASK-i rattaklubist ajaga 16.16 ja kolmanda koha Ilona Tasane Viljandi Rattaklubist ajaga 17.03.

Poiste B15-16 vanuseklassis võitis ajasõitudes Ants Verliin TÜASK-i rattaklubist ajaga 14.72, teieks tuli Alistris Silavnieks Valka rattaklubist ajaga 15.56 ja kolmandaks Joosep Lossmann Viljandi Rattaklubist ajaga 17.27.

Meesjuunioride sõidud olid päeva kiireimad ja siin võidutses Ardo Oks Tartu Velost uue rajarekordiga 12.80, teise koha saavutas Siim Lepik TÜASK-i rattaklubist ajaga 13.39 ja kolmas oli Karl-Mattias Võso TÜASK-i rattaklubist ajaga 13.97.

Naiste Eliitklassis võitis ajasõitudes Sirje Lepik TÜASK-i rattaklubist ajaga 16.67, teise koha saavutas Ketlin Tekkel Freedowni rattaklubist ajaga 16.73 ja kolmanda koha Mae Lang TÜASK-i rattaklubist ajaga 17.18.

Päeva lõpetasid Cruiser klassi ratturid ja siin võitis ajasõidud Karl Lausing TÜASK-i rattaklubist ajaga 14.94, teise koha saavutas Atis Verebs Madona rattaklubist ajaga 17.59 ja kolmanda koha sai Peeter Parmask Tartu Velost ajaga 18.86.

Teisel päeval sõideti etapi kohasõidud ja siin olid vanuseklasside võitjad järgmised:

G6        Helena Alide Ojasild        Tartu Velo

B6        Travis Leok                      Tartu velo

B7-8     Oskar Lehto                    TÜASK

B9-10   Gustavs Karlis Jurevics   Talava

G11-12  Miina Ojasild                   Tartu Velo

B11-12  Madis Mihkels                  TÜASK

B13-14  Karl Lausing                    TÜASK

G15-16  Kristel Sandra Soonik       Viljandi Rattaklubi

B15-16  Ants Verliin                        TÜASK

JM         Ardo Oks                          Tartu Velo

EW        Sirje Lepik                         TÜASK

Cruiser Karl Lausing                       TÜASK

Kokku osales sellel karikaetapil 81 ratturit 9 klubist. Järgmine etapp on kavas 14.- 15. veebruaril.

 

 

 

Tagasi nimekirja