Meie BMX krossiratturid saabusid Belgiast.

03.03.2015

 

Tartu Spordiklubi Velo korraldas Belgias meie parimate BMX krossiratturite kevadise treeninglaagri. 2015. aasta võistlushooaeg on kohe- kohe algamas ja eesmärgid selleks aastaks ambitsioonikad. Nimelt on kavas osaleda, lisaks Läti ja Eesti võistluskalendrile, ka mõnel Euroopa Meistrivõistluste etapil ning ehk ka Maailmameistrivõistlustel BMX krossis. Viimasel aastal on Eesti koondvõistkonda juhendanud endine lätlasest profirattur ja nüüdseks tunnustatud BMX krossitreener, Artis Žentins. Selle ajaga on teinud meie ratturid sellel alal tugeva arenguhüppe ja sama eesmärki teenis ka nüüd Belgias korraldatud treeninglaager. Kuigi teekond sinna oli pikk ja väsitav (üle 2000 km.), olid ratturid kohalejõudes kohe tahtmist täis ja õhtul mindi ka kohe rada proovima. Tõsine töö algas siiski järgmise päeva hommikul ja iga treeningpäev sisaldas vähemalt 3- 4, 2-3 tunni pikkust treeningut. Artis ise on väga nõudlik treener ja jälgis iga ratturi sõitu ka individuaalselt ning korrigeeris nende tehtud sõiduvigu.

Treenigute vahepalaks niipalju, et vahetult Lommeli BMX krossikeskuse kõrval asub motokrossi Suzuki tehasemeeskonna, MX Racing, Euroopa keskus, mis on ka meie krossimootorratturi, Tanel Leoki, tööandjaks olnud. Meie ratturite põgusal visiidil sinna keskusesse meenutati ka meie krossimehe saavutusi sellest perioodist. Ratturid said näha selle spordiala köögipoolt, mis oli väga muljetavaldav.

Treeninglaager ise oli füüsiliselt küll väga raske, aga sõitjad olid kokkuvõttes tehtud tööga väga rahul. Artise hinnangul tegid kõik ratturid selle treeninglaagriga tugeva arenguhüppe, mis peaks selle võistlushooaja võistlustel ka näha olema. Lisaks treeningtööle sai Artisega kokku lepitud ka edaspidine tööplaan. Artis ise on selle aastase koostööga igati rahule jäänud ja praegugi töötab meie BMX krossiratturite paremik tema treeningplaanide järgi. Koostöö jätkub.

Pildil: Eesti team Lommeli BMX krossikeskuses.

Tagasi nimekirja