Eestlased kimbutasid lätlasi nende paraadalal, parima eestlasena Ardo Oks teine.

11.05.2015

Ventspilsis algasid selle aasta Läti Meistrivõistlused BMX krossis. See ala on meie naabritele toonud palju kuulsust maailmas ja nende sõidutase on väga kõrge. Tituleeritud mehi oli stardis hulgaliselt, aga meie ratturitele see palju korda ei läinud. Eestit esindasid Ventspilsis 24 ratturit neljast klubist. Kohal olid Tartu SK Velo, Tartu TÜASK-i, Rein Taaramäe Rattaklubi ja klubi Freedown ratturid, kellest neli ratturit sõitsid ennast ka poodiumile: Ardo Oks Tartu SK Velost (pildil vasakul) sai Cruiserite 17+ vanuseklassis teise koha, Kersti Johanna Ojasild TÜASK-ist G14+ vanuseklassis, Veiko Tammiste Tartu SK Velost Cruiserite 30+ vanuseklasis ja Madis Mihkels TÜASK-ist B12 vanuseklassis kolmanda koha. Miina Ojasild Tartu SK Velost ja Ketlin Tekkel klubist Freedown pidid sel korral leppima neljanda kohaga. Esikümnesse mahtusid veel Elerin Kivi Rein Taaramäe Rattaklubist, Karl Lausing ja Remi Soo, mõlemad TÜASK-ist. Kokku osales Läti Meistrivõistluste 1. etapil Ventspilsis 285 ratturit ja esindatud olid kolme riigi võistkonnad. Võistlustel viibinud Eesti rahvuskoondise peatreener, Artis Žentins, andis eestlaste esitusele igati kiitva hinnangu ja oli rahul selle aasta jooksul tehtud tööga.

Teisel päeval võisteldi Ventspilsi karikatele ja siin olid Eesti ratturitest poodiumil: Madis Mihkels 1. koht, Ardo Oks 2. koht, Kersti Johanna Ojasild 2. koht, Ketlin Tekkel 3. koht ja Veiko Tammiste 3. koht. Kokku osales teisel päeval 231 ratturit.

Järgmine Läti Meistrivõistluste etapp toimub 23.05.2015.a. Jelgavas.