Tähtveres kihutavad Eesti ja naabrite parimad krossiratturid.

19.06.2015

Nädalavahetusel lähevad Tähtveres võistlustulle ka Tartu Velo klubi sõitjad Miina Ojasild (10, vasakul) ja Ardo Oks (17), kes tegid eile väikese treeningu. Foto: Margus Ansu

Tähtveres kihutavad Eesti ja naabrite parimad krossiratturid

Autor: Jaan Olmaru

Postimees

19. juuni 2015 09:03

Sel nädalavahetusel saab Tähtvere spordipargis näha võidu kihutamas Eesti, Läti ja Soome parimaid BMX-krossi rattureid. Esialgsetel andmetel võtab rahvusvahelisest võistlusest osa kuni 150 võistlejat.

Postimees+ tasulised lood
Oled EMT Internet paketi klient ning sulle on Postimees+ uudised tasuta!

Võistluste peakorraldaja Jaan Veeranna sõnul on laupäeval Tähtveres Estonian Open ehk Eesti karikasarja esimene etapp ning pühapäeval Tartu lahtised meistrivõistlused. «Need on rahvusvahelised võistlused. Tänaseks on registreerunud lätlased, soomlased ja kogu Eesti kõvemad tegijad,» kirjeldas Veeranna. Ta prognoosis osalejate arvuks 100–150.

«Registreerimine veel kestab ja ma loodan, et ikka üsna palju võistlejaid tuleb. See on hooaja esimene välivõistlus Tartus,» lausus Veeranna. Eesti karikavõistlus koosneb kolmest etapist. Teine etapp on 5. juulil. Päev varem toimuvad siin ka Eesti meistrivõistlused. Kolmas karikaetapp on 15. augustil ja päev hiljem peetakse Tartus Balti karikavõistlused.

Parimad kohal

Veeranna sõnul on BMX-is 17 vanuseklassi, mis algavad kuueaastastest peale. «Võistlus käib kiiruse peale. See on nagu sprindivõistlus trekil. Kes on finišis esimene, see on ka võitja. On muidugi eelsõidud ja vastavalt võistlejate arvule ka poolfinaalid, kust kaheksa paremat pääseb finaali,» kirjeldas ta. Eestlaste tulemuste osas oli Veeranna lootusrikas.

«Meilt on kohal kõige kiiremad mehed,» sõnas ta ja nimetas Ardo Oksa, Siim Lepikut ja Veiko Tammistet. Näiteks mai lõpus Lätis toimunud meistrivõistluste etapil saavutas Tartu Velo klubi sõitja Ardo Oks kolmanda koha.

BMX-kross Tartus

• 20. juunil kl 12 Eesti karikavõistluste 1. etapp.
  • 21. juunil kl 12 Tartu lahtised meistrivõistlused.

«Läti tase on ju teada. Seal on kahekordne olümpiavõitja ja maailmameistrid. Seekord tuleb Lätist siia sõitma tütarlaps, kes oli eelmisel aastal oma vanuseklassis maailma viies – Paula Libare,» sõnas Veeranna. Ta kutsus pealtvaatajaid võistlustele kaasa elama.

Vaatemänguline ala

«Absoluutselt kõik on oodatud. See on tõusev ala, mis on väga vaatemänguline. Kes on korra kogemuse saanud, on väga rahule jäänud. Tribüüne me ei planeeri, aga rahvast mahub palju. Võistlus on raja äärest hästi nähtav,» rääkis võistluste korraldaja. Tartu rada hindas ta keskmiseks.

«On äkilisemaid ja on leebemaid. Näiteks Lätis on tunduvalt tehnilisemaid radu, aga Tartu rada on täiesti keskmine,» sõnas Veeranna. Tema sõnul on BMX muutumas maailmas aina populaarsemaks.

«Osalesime sel aastal Euroopa karikaetapilt Belgias ja seal oli stardis 3700 võistlejat. Euroopas on see ala suures tõusutrendis ja seal piiratakse juba võistlejate arvu. Stardis on tuhandeid. Meil on kasvuruumi veel kõvasti. See on tõesti hästi vaatemänguline ja telealana soositud,» rääkis Veeranna.

Uudise allikas: Tartu Postimees