Algasid Tartu Linna Talvised karikavõistlused BMX krossis.

24.11.2015

 

Tartus algasid sel laupäeval juba 5. Tartu Linna Talvised karikavõistlused BMX krossis. Kohal Eesti parimad krossiratturid, kellele osutasid tugevat konkurentsi 4 Läti rattaklubi ratturid. Stardis oli 88 sõitjat ja nagu esimesele etapile kohane, siis rekordaegu veel välja ei sõidetud, parimaks jäi Ardo Oksa 13,04.

Võistlust alustati kõige noorematest vanuseklassidest ja esimesena said stardiõiguse poisid, kellel vanust kuni 6 eluaastat. Võitjaks tuli Travis Leok ajaga 18.90, teise koha sai Markus Vlassov ajaga 21.64 ja kolmanda koha Sebastian Ott ajaga 23.45, kõik Tartu Velost.

Poisid vanuseklassis B7-8 ja seal läks võit Lätimaale, võitjaks tuli Rudolfs Siklis Marupe jalgrattaklubist ajaga 18.18, teise koha sai Niks Kalvans Talava rattaklubist ajaga 18.29 ja kolmanda Sten Tristan Raid Tartu Velost ajaga 18.43.

Poiste B9-10 vanuseklassis võitis Tõnis Mugra Tartu Velost ajaga 15.25, teise koha saavutas Ralfs Fridvalds Valmiera rattaklubist ajaga 16.55 ja kolmanda Karl August Kalk Tartu Velost ajaga 16.64.

Tüdrukute G11-12 vanuseklassis tuli võitjaks Miina Ojasild Tartu Velost ajaga 15.83, teise koha saavutas Mirjam Raun Rein Taaramäe rattaklubist ajaga 17.91 ja kolmanda koha Anne Mari Mõttus Viljandi rattaklubist ajaga 18.47.

Poiste B11-12 vanuseklassis tuli võitjaks Remi Soo Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 15.90, teise koha saavutas Bruno Bumanis Valmiera rattaklubist sama ajaga ja kolmandaks tuli Gustavs Karlis Jurevics Talava rattaklubist ajaga 16.12.

Tüdrukute G13-14 vanuseklassis võidutses Anni Annamaa Rein Taaramäe rattaklubist ajaga 16.37, teise koha saavutas Kirke Reier Viljandi rattaklubist ajaga 17.24 ja kolmandaks tuli Elina Tasane samuti Viljandi rattaklubist ajaga 17.47.

Poiste B13-14 vanuseklassis võitis Madis Mihkels Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 14.04, teise koha saavutas Martins Melkis Vamiera rattaklubist ajaga 15.07 ja kolmanda koha Risto Loorits Vooremaa Centrum/Rattabaas rattaklubist ajaga 15.61.

Tüdrukute G15-16 vanuseklassis võitis Kristel Soonik Viljandi rattaklubist ajaga 16.06, teise koha saavutas Carolin Tiido Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 17.18 ja kolmanda koha Piret Pung Vooremaa Centrum/Rattabaas rattaklubist ajaga 18.76.

Poiste B15-16 vanuseklassi parim oli Niks Verebs Madona rattaklubist ajaga 15.03, teise koha saavutas Toomas Vool Viljandi rattaklubist ajaga 15.13 ja kolmanda koha Oliver Harris Hütt Vooremaa Centrum/Rattabaas rattaklubist ajaga 15.46.

Meesjuunioride klassis tuli päeva parim aeg, millega sai hakkama Ardo Oks Tartu Velost, saades päeva parimaks ajaks 13.04, teise koha saavutas Ants Verliin Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 14.39 ja kolmanda koha Randar Saar Vooremaa Centrum/Rattabaas rattaklubist ajaga 14.40.

Võistluse lõpetasid Cruiserite klassi ratturid ja siin tuli võitjaks Guntars Lebedevs Madona rattaklubist ajaga 16.60, teise koha saavutas Andres Kalk Tartu Velost ajaga 17.48 ja kolmanda koha Atis Verebs Madona rattaklubist ajaga 17.74.

Teisel päeval sõideti I etapi kohtadele ja mees-mehe võitluses muutusid nii mõnedki kohad. Esikolmikud etapi kokkuvõttes olid:

B6  1. Travis Leok        Tartu Velo

      2. Markus Vlassov  Tartu Velo

      3. Sebastian Ott    Tartu Velo

B7-8 1. Rudolfs Siklis   Marupe

        2. Niks Kalvans    Talava

        3. Arturs Roberts Krumins  Talava

B9-10 1. Tõnis Mugra   Tartu Velo

          2. Ralfs Fridvalds Valmiera

          3. Karl August Kalk Tartu Velo

G11-12 1. Miina Ojasild  Tartu Velo

             2. Mirjam Raun  Rein Taaramäe Rattaklubi

             3. Anne Mari Mõttus Viljandi Rattaklubi

B11-12 1. Remi Soo  TÜASK

            2. Bruno Bumanis Valmiera

            3. Gustavs Karlis Jurevics Talava

G13-14 1. Anni Annamaa  Rein Taaramäe Rattaklubi

             2. Elina Tasane  Viljandi Rattaklubi

             3. Kirke Reier   Viljandi Rattaklubi

B13-14 1. Madis Mihkels   TÜASK

             2. Martins Melkis  Valmiera

             3. Andre Roos   TÜASK

G15-16 1. Kristel Soonik  Viljandi Rattaklubi

             2. Carolin Tiido   TÜASK

             3. Piret Pung  Vooremaa Centrum/Rattabaas

B15-16 1. Niks Verebs   Madona

            2. Toomas Vool  Viljandi Rattaklubi

            3. Piret Pung  Vooremaa Centrum/Rattabaas

JM  1. Ardo Oks  Tartu Velo

      2. Randar Saar Vooremaa Centrum/Rattabaas

      3. Ants Verliin  TÜASK

Cruiser  1. Atis Verebs  Madona

             2. Andres Kalk  Tartu Velo

Järgmine etapp sõidetakse 12.- 13. detsembril.

 

Tagasi nimekirja