Meie BMX krossiratturid osalesid Euroopa karikavõistluste 1. ja 2. etapil, Miina Ojasild esikümnes.

05.04.2016

Meie parimad krossiratturid osalesid Belgias, Zolderi krossirajal toimunud Euroopa karikavõistluste kahel esimesel etapil ja tulemused olid head, parimana jõudis Miina Ojasild esikümnesse, kõik poisid sõitsid 1. etapil ennast eelsõitudest edasi. Osalejaid oli ligi 1300 ja Euroopas olid teistel ratturitel enne seda võistlust ka suurepärased võimalused ettevalmistuseks.

Eesti ratturid sõitsid võistlustele alles märtsi lõpus, kui siinsed ilmaolud välistreeninguid veel ei võimaldanud. Sellega seoses oli esimene treenig sealsel välisrajal harjumatu ja raske. Kuna parim treening on aga alati võistlus, siis kasutasime meile Belgias antud võimalust ja ühepäevase välistreeningu järel osaleti juba Zolderi rajal korraldatud võistlusel, Flanders Cupil ning tulemused olid üllatavalt head. Kuigi sel aastal on treenitud vaid Tartu sisehallis, jõudsid kõik meie ratturid esimesel välisraja võistlusel välja poolfinaalidesse. B10 vanuseklassis oli Tõnis Mugra lähedal isegi finaalsõidule, kuid pidi eelviimasel sirgel 3. positsioonilt üle elama kukkumise ning sellega oli edasipääsu võimalus kadunud, edasi pääseb teatavasti 4 esimest. G11-12 vanuseklassis saavutas Miina Ojasild poolfinaalis 7. koha, meejuunioride konkurentsis sai Ardo Oks poolfinaalis 8. koha.

Nädal hiljem osaleti Euroopa karikavõistluste 1. etapil ja konkurents oli seal juba oluliselt teravam. Ometi oli nädalane ettevalmistus lätlasest treeneri, Artis Žentinsi käe all olnud tõhus ja ratturid võistluseks valmis, niipalju kui see ettevalmistusaeg võimaldas. Sõidud olid väga närvilised, nagu esimestel võistlustel ikka ja tihe rebimine käis iga koha eest. Eesti rattureid osales 4, lisaks eelnimetatud Tartu ratturitele osales ka Graig Milan Meriloo Tallinnast, kes oli saanud ka pisut pikemalt kohapeal selleks võistluseks valmistuda. Esimesena oli võistlustules Tõnis Mugra B10 vanuseklassis, kes eelsõidu kohtadega 4,5,5 jõudis 1/8 finaali, seal saavutas Tõnis 7. koha ja sellega ka tema debüüt suurvõistlusel selleks korraks lõppes. Tüdrukute G11-12 vanuseklassis startis Miina Ojasild suurte lootustega, sest Miina osales samal võistlusel ka eelmisel aastal ja saavutas siis 28. koha. Tööd on aastaga tehtud kõvasti ja see oli näha juba esimestes sõitudes. Miina sõitis ennast kohtadega 3,3,3 1/4 finaali, 4. kohaga 1/2 finaali ja pidi poolfinaalis väga napilt 5. kohaga jääma finaalist välja. Kokkuvõttes igati tubli esitus meie tulevikulootuselt. Graig Milan Meriloo tegi poiste B12 vanuseklassis ka väga tubli sõidu, jõudes eelsõitudes kohtadega 2,4,5 1/16 finaali, kahjuks oli see aga ka kõik, kuna Graig Milan oli haigestunud ja edasiset võistlemisest loobus. Poiste 17+ vanuseklassis tegi üllatavalt tubli esituse Ardo Oks. Eelsõidu kohtadega 5,5,3 sõitis ta ennast 1/8 finaali, pidi seal aga 7. kohaga leppima ja sellega sai ka tema võistluspäev läbi.

Päev hiljem starditi samal rajal juba Euroopa karikavõistluste 2. etapile. Sellel etapil meie ratturitel enam nii hästi ei läinud. Tõnis Mugra saavutas eelsõitudes kohad 4,5,5 ja selle tulemusega ta kahjuks enam edasi jätkata ei saanud, eelsõitude kokkuvõttes napilt finaalidest välja jäänud ratturilt (5. koht) aga ikkagi väga tubli sõit. Ka teisel etapil oli heas hoos Miina Ojasild, eelsõitude kohtadega 3,3,3 sõitis ta ennast taas 1/4 finaali ja oli lootusrikas ka 1/2 finaalis. Kahjuks jäi selgi korral parimaks poolfinaali 5. koht ja sellega finaaliuks taas suletuks. Ometi on see meie BMX krossiratturite parimaks tulemuseks läbi aja ja annab lootust tulevikuks. Ardo Oks sõitis eelsõitudes välja kohad 7,6,5 ja jäi sellega finaalidest seekord välja. Graig Milan Meriloo teisel päeval tervislikel põhjustel starti ei tulnud.

Meie BMX krossiratturite esitusega võib sellega igati rahule jääda ja meie sõtjate tase maailmatasemel on kindlalt tõusuteel. Sõitjate arv pidevalt kasvab ka Eestis ja üha rohkem saame meie parimatele kaasa elada ka rahvusvahelisel tasemel. BMX krossihooaeg jätkub nüüd juba ka meil välistreeningutega, esimene võistlus välisrajal toimub äsjavalminud Tallinna BMX krossirajal, kus maikuus sõidetakse võistlus King of Tallinn.

 

 

 

Tagasi nimekirja