Eestlased tegid Läti BMX MV 1. etapil Riias suurepärase sõidu, 6 ratturit pjedestaalil!

24.04.2016

Eesti BMX kross on 6- aastaga arenenud arvestatavale tasemele, mille tunnistuseks on see, et koguni 9 Eesti ratturit jõudis Läti MV etapil finaali, 6 neist ka poodiumile! Üldse osales Eestist sel võistlusel 23 Eesti ratturit, mis on omamoodi rekordarv meie rattureid välismaal BMX krossis.

Vanuseklasside kaupa olid eestlaste kohad järgmised:

G11-13 vanuseklassis Miina Ojasild Tartu Velost 2. (pildil), Anni Annama Rein Taaramäe Rattaklubist 3., võitja oli selles vanuseklassis Liva Lizete Glazere Talava klubist

B6 vanuseklassis Travis Leok Tartu Velost 3., Jakob Maaten Tartu Velost 8., Sebastian Ott Tartu Velost 15., võitja oli selles vanuseklassis Patriks Krauklis Talava klubist.

B7 vanuseklassis Ruudi Lumiste Tartu Velost 11., võitja oli selles vanuseklassis Markuss Domorackis Marupe klubist.

B8 vanuseklassis Sten Tristan Raid Tartu Velost 25., Rico Kandi 33., võitja oli selles vanuseklassis Roberts Cernovc Rigas Favorits klubist.

B9 vanuseklassis Sebastian Leok Tartu Velost 23., Joonas Vaikmäe Tartu Velost 29., Raimondo Ott Tartu Velost 31., Uko Rasmus Luht Tartu Velost 32. ja võitja oli selles vanuseklassis Kristels Apels Rigas Favorits klubist.

B10 vanuseklassis Tõnis Mugra Tartu Velost 5., Karl August Kalk Tartu Velost 20., Gregor Hein Tartu Velost 24. ja võitja selles vanuseklassis oli Edgars Langmanis Rigas Favorits klubist.

B11 vanuseklassis Kristofer Raul Puri Tartu Velost 19., Jassi Sobko Tartu Velost 22. ja võitja selles vanuseklassis oli Mikus Freimanis Rigas Favorits klubist.

B12 vanuseklassis Graig Milan Meriloo Airpark, Spot of Tallinn klubist 2. ja võitja selles vanuseklassis oli Martinš Zadraks Marupe klubist.

B13 vanuseklassis Andren Kaju Tartu Velost 11., Marti Härmoja Tartu Velost 15. ja võitja selles vanuseklassis oli Edvards Emils Liberts Marupe klubist.

B14 vanuseklassis Karl Lausing Airpark, Spot of Tallinn klubist 3. ja võitja selles vanuseklassis oli Ronalds Ritinš Ozoleni klubist.

M17+ vanuseklassis Ardo Oks 9. ja võitja selles vanuseklassis oli Klavs Lisovskis Ventspils Spars klubist.

Naiste Eliit klassis Ketlin Tekkel 6. ja võitja selles vanuseklassis oli Vanessa Buldinska Mitavas Kumeli klubist.

Kokku osales sellel võistlusel 286 võistlejat ja lisaks eestlastele olid esindatud ka Leedu ning Soome ratturid. Eestlaste kohad sellel võistlusel on hinnatavad ka sellepärast, et seni pole enamus meie ratturitest välisrajal saanud treenida ega võistelda, edasi saab minna ainult paremaks. Järgmiseks võistluseks meie ratturitele on Tallinnas toimuv King of Tallinn, mis toimub 14.- 15. mail, vahepeal võistlevad meie ratturid aga ka Euroopa karikavõistluste 3. ja 4. Hollanis, Kampeni krossirajal, kus stardivad Eestist Ardo Oks, Graig Milan Meriloo ja Miina Ojasild.