Paul Lõiv võitis Muajõlma V Kihnu Velotuuri ja Püha Loomaaia 19. Veteranide Velotuuri

21.07.2016

Muajõlma V Kihnu Velotuur ja Püha Loomaaia 19. Velotuur toimus sel aastal kogu ulatuses vaid Kihnu saarel. Võistlus koosnes 2,5 km. pikkusest proloogist ja 60 km. pikkusest grupisõidust. Velotuuril osales ka 4 Tartu Velo ratturit.

Proloogil näitas parimat aega Andres Kulbin (Peloton) ajaga 03.57, teise koha saavutas Allan Jõgi (Püha Loomaaed) ajaga 04.03 ja kolmas oli Paul Lõiv (Tartu Velo) ajaga 04.04. Ülejäänud Tartu Velo ratturitest saavutas Raul Arula siin 15. koha ajaga 04.23, Raoul Johanson 17. koha ajaga 04.27 ja Peeter Parmask 29. koha ajaga 04.36. Kuna ajavahed proloogil olid väga väikesed, siis jäi tuuri saatus grupisõidu tulemuste otsustada.

Grupisõidu võitis Paul Lõiv Tartu Velost ja tagas sellega ka Velotuuri üldvõidu ajaga 1.39.53. Teise koha saavutas Meelis Leidt klubist Peloton, kellel kogunes Velotuuri kokkuvõttes 20 kaotussekundit ja kolmas oli Jaanus Sarv klubist Viiking, kaotust võitjale 1.34. Grupisõidus saavutas Raul Arula 6. koha, Raoul Johanson 15. koha ja Peeter Parmask 30. koha. Kokkuvõttes olid meie ratturite kohal: 1. Paul Lõiv (vanuseklassis 1.), 10. Raul Arula (vanuseklassis 2.), 17. Raoul Johanson (vanuseklassis 4. koht) ja 30. Peeter Parmask (vanuseklassis 3. koht).

Kokku võistles sellel Velotuuril 52 ratturit ja väidetavalt jääb see ka viimaseks Pärnu klubi poolt korraldatavaks Veteranide Velotuuriks. Eelnevalt on Tartu Velo ratturitest seda Velotuuri võitnud veel Raul Arula, Andrei Morjakov ja Jaan Veeranna.

Pildil: Paul Lõiv Eesti Meistrivõistluste stardis.