Saaremaal edukalt

21.04.2009

Sel nädalavahetusel toimus Saaremaal Eesti Meistrivõistluste I etapp kriteeriumisõidus.Velo klubi ratturid olid esindatud pea kõigis startides ja sõitsid hästi.Oma sisukat sõitu demonstreeris jälle Mihkel Kalja.Ta sõitis aktiivselt ja oli üks selle sõidu favoriite.Ometi tegi noor võidusõitja väikese taktikalise vea ning pidi selle tõttu leppima seekord 3.kohaga.Korralik sõit ikkagi Eesti Meistrivõistlustel.Parima tulemuse eest hoolitses sel korral aga Risto Raid U-23 vanuseklassis.Näib,et Prantsusmaal veedetud aeg on talle mõjunud positiivselt.Ta võitis kohe esimese vahefiniši ja tõusis sellega ka võistluste liidriks.Kolmandas ja neljandas vahefinišis oli ta kolmas ning viienda jälle võitis.Peale seda aga sõtis viieliikmeline grupp eest ära ja punkte koguda enam ei õnnestunud.Juhtgrupp koosnes peamiselt eliitklassi ratturitest,kelle hulgas oli siiski ka üks U-23 klassi esindaja,Allar Karu.Risto tegi kõvasti tööd ja koos kaaslastega õnnestuski enne lõpufinišit jooksikud kinni püüda.Siisk oli jõudu kulunud niipalju,et finišeerida punktidele enam ei õnnestunud.Kokkuvõttes saavutas Risto 2.koha Kalevi profimeeskonnas sõitva Allar Karu järel (pildil).Korraliku sõiduga sai hakkama ka Villu Jõgi M-16 vanuseklassis,kes oma 8.kohaga sellel sõidul on jätkuvalt üks kandidaate suvel toimuvaks Noorte Olümpiaks.Kokkuvõtteks näitasid Velo ratturid aktiivse ja sisuka sõiduga seda,et ettevalmistus suveks on korralik.