Ardo Oks oli Soomes kiireim BMX krossirattur.

21.03.2017

Eestlased osalesid Soomes, GOEXPO messi raames korraldatud BMX krossivõistlusel. Meeste Eliitklassis näitas mõlemal päeval kiireimat aega Ardo Oks Tartu Velo rattaklubist. Kokku osalesid sellel võistlusel 3 Eesti rattaklubi ratturid, võistlejad olid jaotatud 5 gruppi ja meie ratturid olid esindatud kõigis gruppides. Alustati ajasõitudega ja kõige nooremas vanuseklassis - kuni 9- aastased poisid ja tüdrukud osales 9 ratturit. Ajasõitude võitja selles vanuseklassis oli Iivari Vornanen ajaga 17,5, teine koht kuulus Eelis Nurmile ajaga 17,662 ja kolmas Travis Leokile ajaga 18,198. Neljas oli selles vanuseklassis Loviisa Ly Puri ajaga 19,474. Kohasõitudes osutus võitjaks Eelis Nurmi Iivari Vornaneni ees, kolmas koht Travis Leokile ja neljas Loviisa Ly Purile.

10-12 aastaste poiste võistluses saavutas ajasõitudes parima tulemuse Rasmus Varis ajaga 15,74, teine koht kuulus Kasper Hickmanile ajaga 15,731 ja kolmas Tõnis Mugrale ajaga 16,131. Neljas koht ajasõidus kuulus Sebastian Leokile ajaga 16,181 ja viies koht Raul Kristofer Purile ajaga 16,438. Kohasõitudes oli võitja Rasmus Varis, Tõnis Mugra ja Kasper Hickmani ees, neljas oli Raul Kristofer Puri ja kuues Sebastian Leok.

Tüdrukute sõidus oli ajasõitudes võitja Miina Ojasild ajaga 15,805, teine koht kuulus Anni Annamale ajaga 16,114 ja kolmas Ella Lehtonenile ajaga 17,042. Kohasõitudes oli samuti parim Miina Ojasild, Anni Annama ja Ella Lehtoneni ees.

Poiste 13-15 ja naiste  ühissõidus oli parim Edvin Leppänen ajaga 14,729, teine koht kuulus Joel Autiole ajaga 14,901 ja kolmas Axel Kantanenile ajaga 15,254, Ly Puri oli ajaga 17,691 seitsmes. Kohasõitudes kuulus esikoht samuti Edvin Leppänenile, teine koht Joel Autiole ja kolmas Axel Kantanenile, Ly Puri oli kuues.

Meeste Eliitklassi sõit oli esinduslik, kohal oli koguni Euroopa meister Klavs Lisovskis. Parimat aega näitas ajasõitudes aga Ardo Oks, saades tulemuseks päeva parimana 14,578, teine koht kuulus Juho Tulisalmile ajaga 14,585 ja kolmas Karl Lausingule ajaga 14,637. Kohasõitudes pani Euroopa meister, Klavs Lisovskis aga oma kogemused maksma ja tuli ka esikohale, teine koht kuulus Juho Tulisalmile ja kolmas Ardo Oksale.

Teisel päeval oli programm sama - kõigepealt ajasõidud ja siis sõidud kohtadele. Noorimas vanuseklassis saavutas esikoha taas Eelis Nurmi, ajaga 17,119, teine koht kuulus aga Travis Leokile ajaga 17,938 ja kolmas Iivari Vornanenile ajaga 18,466. Kohasõitudes oli esikolmik Eelis Nurmi, Iivari Vornanen ja Travis leok, Loviisa Ly Puri oli neljas nii ajasõidus (18,752), kui ka kohasõidus.

10-12 aastaste poiste konkurentsis tuli võitjaks Rasmus Varis ajaga 15,43, teine koht Tõnis Mugrale ajaga 15,515 ja kolmas Kasper Hickmanile ajaga 15,586. Kohasõitudes oli esikolmik Rasmus Varis, Kasper Hickman ja Tõnis Mugra.

Tüdrukute sõidus võitis ajasõidu Anni Annama ajaga 15,426, teine koht kuulus Miina Ojasillale ajaga 15,591 ja kolmas Diana Sittnikowile ajaga 16,721. Kohasõitudes oli esikolmik Anni Annama, Miina Ojasild ja Ella Lehtonen.

Poiste 13-15 ja naiste ühissõidus tuli ajasõitude võitjaks Joel Autio ajaga 14,69, teine koht Leo Autiole ajaga 14,881 ja kolmas Joona Pekkiläle ajaga 15,285, Ly Puri oli ajaga 17,237 kaheksas. Kohasõitudes oli esikolmik aga Leo Autio, Joel Autio ja Joona Pekkilä, Ly Puri oli viies.

Meeste Eliitklassis võitis ajasõidu taas Ardo Oks päeva parima ajaga 14,344, teine koht Klavs Lisovskisele ajaga 14,556 ja kolmas Jani Vesikkole ajaga 14,716. Kohasõitudes tuli võitjaks Klavs Lisovskis, Ardo Oksa ja Juho Tulisalmi ees.