Eesti meister BMX krossis on Ardo Oks

03.07.2017

Tartus toimusid BMX krossi Eesti Meistrivõistlused Juunioride ja Eliitklassi ratturitele, samuti selgitati meistrid Cruiserite võistlusklassis, nooremad ratturid võistlesid Tartu SK Velo karikatele. Meie parimatele ratturitele lisaks osalesid võistlustel ka Läti ratturid, mis lisas võistlustele omajagu pinget. Meeste Eliitklassis konkureerisid meistritiitlile peamiselt kaks vana rivaali, Siim Lepik ja Ardo Oks. Siim oli eelsõitudes Ardost küll kiirem, tegi aga finaalis läbi kukkumise ja sellega oli meistritiitli saatus otsustatud, Eesti meister 2017 BMX krossis on Ardo Oks Tartu Velost. Kolmanda koha sai Armin Pilv Haanja Rattaklubist, neljanda koha Karl Mihkel Vent TÜASK-ist.

Naiste Eliitklassis oli võidukas Ketlin Tekkel Airpark Spordiklubist, kes edestas paraja ülekaaluga Kersti Johanna Ojasilda TÜASK-ist, kolmanda koha sai Ly Puri Tartu Velost ja neljas oli Mari-Liis Mõttus Haanja Rattaklubist

Cruiserite Eesti meistriks krooniti Egert Pani, teise koha sai Kaarel Maaten, mõlemad Tartu Velost.

Tartu SK Velo karikavõistluste võitjad vanuseklasside kaupa olid:

B6 - Kuido Kallaste  Tartu SK Velo

B7-8 - Travis Leok  Tartu SK Velo

G9-10 - Loviisa Ly Puri  Tartu SK Velo

B9-10 - Oskar Lehto  TÜASK

B11-12 - Kristofer Raul Puri  Tartu SK Velo

B13-14 - Martti Härmoja   Tartu SK Velo

G15-16 - Anni Annama  Rein Taaramäe Rattaklubi

EW - Ketlin Tekkel  Airpark Spordiklubi

EM - Ardo Oks  Tartu SK Velo

Cruiser - Egert Pani  Tartu SK Velo

Laupäeval sõidetud Eesti karikavõistluste II etapi võitjad vanuseklasside kaupa olid:

B6 - Jakob Maaten  Tartu SK Velo

B7-8 - Ruudi Lumiste  Tartu SK Velo

G9-10 - Loviisa Ly Puri  Tartu SK Velo

B9-10 - Sten Tristan Raid  Tartu SK Velo

B11-12 - Rico Suigusaar  Airpark Spordiklubi

B13-14 - Martti Härmoja  Tartu SK Vel

G15-16 - Sara Lotta Muzakko  Airpark Spordiklubi

EW - Ketlin Tekkel  Airpark Spordiklubi

EM - Siim Lepik  TÜASK

Cruiser - Niks Budzinskis  Madona

Nüüd tuleb Eestis BMX krossivõistlustega väike paus, sest osa meie parimaid BMX krossirattureid lendab järgmisel nädalal Prantsusmaale, et osaleda Bordeaux- s toimuvatel Euroopa Meistrivõistlustel, Eestis näeb meie rattureid taas 12.- 13. augustil. mil toimub Eesti karikavõistluste III ja otsustav etapp ning toimuvad Balti karikavõistlused Tartus, Tähtvere Puhkepargi BMX krossirajal.